Kiderült, hogy izraeli katonák tévedésből lőttek le három izraeli túszt, akiknek sikerült megszökniük a Hamász fogságából. A férfiak meztelen felsőtesttel, héberül kiabálva és egy fehér zászlót lengetve közelítették meg a katonákat, akik viszont ellenséges harcosoknak hitték őket és tüzet nyitottak. Benjámín Netanjáhú egy szörnyű tévedésről beszélt és biztosította a közvéleményt, hogy a hadsereg tanult ebből a hibából.
A kormányon egyre nagyobb a nyomás, hogy legyen egy újabb tűzszünet és fogolycsere. A még fogságban lévő izraeliek családtagjai ismét hatalmas tüntetést tartottak „hozzátok haza őket” szlogennel. Az al-Dzsazíra csatorna szerint az izraeli kormány Katar segítségével ismét szeretne tárgyalásokat kezdeni a Hamásszal, hogy a még életben lévő elhurcoltak kiszabadulhassanak. A Hamász egyelőre tárgyalni is csak akkor hajlandó, ha előtte tűzszünet lép életbe. Irán, Kína Németország és Nagy-Britannia is támogatják a humanitárius tűzszünetet.
A palesztin hatóságok azzal vádolnak egy izraeli katonát, hogy agyonlőtt egy nőt és lányát, akik egy templomban kerestek menedéket. A templom pátriárkája szerint a katona figyelmeztetés nélkül, hidegvérrel lőtte agyon az idős hölgyet és lányát.
Austin Lloyd, az Egyesült Államok védelmi minisztere és Charles Q. Brown tábornok úton vannak Izraelbe, hogy ráhassanak a jeruzsálemi kormányra, mivel megengedhetetlenül magas a civil halálos áldozatok száma. A palesztin hatóságok szerint 18 700 személy, nagyrészt nők és gyermekek vesztették életüket, és nagyjából 8 ezer személyt tartanak eltűntként számon. Az ENSZ szerint nagyon komoly éhínség alakult ki a Gázai övezetben. Ha nem sikerül több segélyszállítmányt bejuttatni, akkor az emberek éhen halnak. Az izraeli hatóságok megnyitották a Kerem Salom határátkelőt, hogy átengedjenek kamionokat, amelyek élelmiszereket és gyógyszereket vigyenek a szenvedő civil lakosságnak. Az egyiptomi hatóságok szerint 79 kamion lépte át a gázai határt. Az éhezők ezeket azonnal megrohamozták és kifosztották.
A katonák felfedeztek egy újabb, 4 km hosszú, ötven méter mélyen fekvő alagutat. A Gáza-metróhoz tartozó alagút 3 méter magas, rendelkezik világítással és szellőzőrendszerrel. A hadsereg vezetése szerint ez az eddig leghosszabb felfedezett alagút, amely sok millió dollárból, évek alatt épülhetett. A Hamász alagútrendszere több száz kilométer hosszú is lehet és 20–50 méter mélységben húzódik.
Benjámín Netanjáhú ismét megerősítette, hogy a háború csak akkor ér véget, ha végleg leszámolnak a Hamásszal. Ezzel tartoznak a harcokban elesett katonák hozzátartozóinak – mondta a kormányfő a Times of Israel napilapnak.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS