Bonyolódik a Tino Chrupalla elleni támadás kivizsgálása. Tegnap délután a német köztévé és a fősodratú média azt a hírt közölte, hogy nem történt injekciós támadás az AfD politikusa ellen. Ennek ellentmond a kórházi jelentés, amely szerint a politikuson valóban találtak egy szúrt sérülést és intenzív terápiás kezelésre szorult. Az államügyészség elrendelte a nyomozást és igazságügyi laboratóriumban vizsgálják meg a Chrupallától vett vérmintát.
Szánalmas módon más pártok politikusai gúnyolódtak az eseten, és mémeket posztoltak ki a képviselőről. Az ARD csatorna politikai kommentátora, Jörg Kachelmann azt posztolta X- (Twitter-) oldalán, hogy jobb hely lenne Németország, ha Chrupalla meg sem született volna. Ez még az AfD-vel egyáltalán nem szimpatizálóknál is kiverte a biztosítékot, és rengeteg negatív kommentet kapott. Néhány évvel ezelőtt egy nő szexuális erőszakkal vádolta Kachelmannt; mint kiderült, a vád alaptalan volt, ám a tévés személyiségre egy gyűlöletcunami zúdult. Több kommentelő írta is neki, hogy Kachelmann a saját bőrén tapasztalta meg a népharagot és inkább fogja vissza magát.
A rendőrség eközben őrizetbe vett egy 19 és egy 21 éves férfit, akik még augusztusban támadtak rá az AfD egyik bajorországi képviselőjére és súlyos arckoponya-sérülést okoztak neki. Még nem világos, hogy politikailag motivált bűncselekményről van-e szó, mivel Andreas Jurca a támadás után azt nyilatkozta, hogy két közel-keleti kinézetű fiatal verte össze. A rendőrség mindössze annyit mondott, hogy a két gyanúsított német állampolgár, és hogy jelenleg az adathordozóik és mobiltelefonjaik vizsgálata is folyik. Arról nem akartak részleteket közölni, hogy van-e migrációs hátterük.
Eddig már 110 halottja és 240 sebesültje van a szíriai Homsz városában található katonai akadémia elleni dróntámadásnak. A szír televízió híradója szerint egy kamikaze drón csapódott az akadémiára, miközben a végzősök felesketése folyt. Sok civil áldozata is van a támadásnak, mivel a kadétok családtagjai is részt vettek az ünnepségen. Sok gyermek és nő is az áldozatok között van. Mivel a szír védelmi miniszter, Ali Mahmud Abbasz is részt vett a ceremónián, feltételezik, hogy ő lehetett a célpont. Egyelőre egyetlen szervezet sem vállalta fel a merényletet. A damaszkuszi kormány iszlám radikálisokra gyanakszik, akik az ország északi Idlíb kormányzóságban még tartják állásaikat: ilyen például az al-Káidához és az Iszlám Államhoz köthető Hajat Tahrír as-Sám (A Kelet Felszabadító Hadserege).
Felröppentek olyan hírek, hogy Michelle Obamát, az USA volt first ladyjét szeretnék indítani a demokraták az elnökválasztáson. Állítólag már több szenátor beszélt vele a tervekről. Az tény, hogy komoly konkurenciát jelentene Donald Trumpnak. Ted Cruz, Texas állam republikánus szenátora szerint Michelle Obama sok gazdag támogatót tudna felsorakoztatni a kampányához. Elemzők szerint, ha a liberális sajtó elkezd Joe Biden alkalmatlanságáról cikkezni, az annak a jele lesz, hogy van a háttérben egy új jelölt.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS