Pesti Srácok

GEOrgPOLITIKA – Náci tábornok, gusztustalan fotózkodás és Kalibr rakéták kedd délelőtt is

Kikerült egy fotó az internetre, amely az ukrán katonai főparancsnokot, Valerij Zaluzsnyijt mutatja és a fegyvert tartó kezén egy horogkeresztes karkötő látható. Ez kissé hasonló politikai beállítottságra utal, mint Zelenszkij egyik testőrénél, aki a náci SS Totenkopf, azaz halálfej-hadtest logóját viseli a golyóálló mellényén. Érdekes, hogy az Európai Unió vezetőit vagy az USA elnökét ez cseppet sem zavarja. Ursula von der Leyen nemrég demokratikus mintaállamnak nevezte Ukrajnát.

Embertelen fotózkodás zajlott Kijevben, ahová a felrobbantott Kercsi hidat ábrázoló óriásbélyeget helyeztek ki. A bélyegen az égő híd képe előtt fényképezkedtek ukrán fiatalok, elfeledve azt, hogy a robbantásban több ártatlan ember is életét vesztette. Ez a viselkedés is közrejátszhatott a tegnapi és mai rakétatámadások megindításában. Nincsenek pontos számok, de 85 és 110 közé tehető az eddig kilőtt orosz rakéták száma. Ukrán és orosz források szerint azonban az ukrán légvédelmi rakéták közül is többen célt tévesztettek és a lakóházak közé csapódtak. Szergej Szurovikin tábornok, a harcoló alakulatok új főparancsnoka láthatóan komolyan kimeríti az ukrán légvédelem és rakétaelhárító rendszerek kapacitását. Ez akár egy nagyobb offenzíva kezdete is lehet. Putyin volt némettanárnője, Vera Gurevics dicsőitette Kadirov parancsnokot a Telegram-oldalán. A hírt a német lapok, így a Bild is azonnal felkapták.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!