Pesti Srácok

Trump retardáltnak nevezte Tim Walzt és szerinte Szomália nem is igazi ország

Trump sem akarja felrúgni az alapokat, Washington nem lépett ki az orosz-amerikai tárgyalásokból.
Trump sem akarja felrúgni az alapokat, Washington nem lépett ki az orosz-amerikai tárgyalásokból.

Egy nemrégiben, az Air Force One kabinjából adott interjúban Donald Trump fokozta a vitát a „retardált” megjegyzései körül. Szitkozódásának célpontja Tim Walz, Minnesota állam kormányzója volt. Trump a szomáliaiak tömeges beengedésével vádolta a kormányzót.

Az Egyesült Államok elnöke korábban a becsmérlő „retard” kifejezést használta Tim Walz, Minnesota kormányzójával szemben. A „retard”, amely szó szerint „idiótát” vagy „hülyét” jelent, angolul elsősorban a fogyatékkal élők sértésére szolgál. Trump még saját pártján belül is bírálatokat kapott a kitörés miatt.

Trump retardáltnak nevezte Tim Walz kormányzót
Trump retardáltnak nevezte Tim Walz kormányzót

Trump szerint valami baj van a kormányzó agyával

 

Trump Walzt ostorozza: „Valami baj van vele”. Amikor egy riporter megkérdezte, nem próbált meghátrálni: „Azt hiszem, valami baj van vele. Igen, abszolút.” Emellett közvetlenül szembeszállt a riporterrel: „Van ezzel problémája?” Trump továbbá azt javasolta, hogy ugyanezt a szót használná bárkire, aki azt tette, amit Tim Walz. Azzal vádolta Walzt, hogy „beengedte ezeket az embereket az országba, és dollármilliárdokat küldött” Szomáliába.

Szomália Trump szerint „nem is igazi ország, mert nem úgy működik, mint egy ország”. Van neve, de nem működik. Az Egyesült Államok elnöke kitart a kijelentései mellett. Végül Trump amerikai elnök megismételte állítását, miszerint „valami nincs rendben” Walzzal. Minnesota állam kormányzója Kamala Harris oldalán indult a republikánusok ellen az elnökválasztáson. Walz alelnökként szolgált volna, ha nyer.

Walz nemcsak a korlátlan migrációnak a híve, hanem az LMBTQ mozgalomnak és a gender propagandának is. A konzervatív amerikaiaknak sok volt a politikus woke ideológiája és nemzetromboló nézetei. Ezek is hozzájárultak Kamala Harris bukásához és Trump győzelméhez. 

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.