Pesti Srácok

Gulácsi visszavonul a magyar válogatottságtól – A végét sajnáljuk, de kívánjuk a legjobbakat!

Gulácsi visszavonul a magyar válogatottságtól – A végét sajnáljuk, de kívánjuk a legjobbakat!

Gulácsi Péter a magyar labdarúgó válogatott és a német RB Leipzig kapusa a mai napon videóüzenetben köszönt el a szurkolóktól. Az 58 válogatott meccsét és a három Európa-bajnokságot emelte ki beszédében a magyar kapus. Gulácsit – nyilatkozata szerint – többé nem látjuk címeres mezben focizni.

Gulácsi Péter felnőtt korosztályban soha nem védett hazai klubcsapatban, még ifiként került ki 2007-ben a Liverpoolhoz, és azóta a nemzetközi terepen bizonyított. Az elmúlt időszakban inkább megosztó volt a személye mintsem élvezte volna a szurkolók teljes támogatást. Ennek ellenére ki kell jelentenünk, fantasztikus kapusról van szó. Nem csak volt, ma is az. Elképesztő az a teljesítmény, amit letett az asztalra, hiszen fiatalon villantott már Angliában is. A Hull City kapuját is őrizte tizenöt mérkőzésen keresztül valamint később az osztrák és a német Bundesligában is megállta a helyét. A magyar labdarúgás felemelkedésében vitathatatlan szerepe volt, így jár neki a tisztelet mellett a köszönet is.

Marco Rossi, a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon részt vevő magyar válogatott szövetségi kapitánya (b) és Gulácsi Péter kapus érkezik a csapat pályabejárására a stuttgarti MHP Arénában a házigazda német csapat elleni mérkőzés előtti napon, 2024. június 18-án. MTI/Koszticsák Szilárd

Az biztos, hogy a politikai szerepvállalása és az amiben szocializálódott messze áll a magyar nemzeti gondolkodástól, de vele kapcsolatban azért lehetünk megbocsátóak, mert 18 éve nem él itthon, nem igazán lehet meglepődni, ha más "hangulatok" kerítették hatalmukba, mint a magyar nemzeti öntudat. Bár ezt megemészteni egyáltalán nem egyszerű. Az, hogy személye körül mi tapasztalható azt csak ő tudja, de azért is meglepő, hogy éppen most köszön el a nemzeti csapattól, mert azt tavaly legalább három alkalommal is megtehette volna. Miért kellett idáig várni? A másik ok, ami miatt ez egy kicsit nem várt bejelentés, hogy az RB Leipzig háza tájáról is eltérő infók jöttek az utóbbi fél évben Gulácsiról. Mivel remek formában véd, nehéz tőle elköszönnie a németeknek, azonban nyilvánvaló, hogy ez a szándékuk. Gulácsi kapcsán már az amerikai bajnokság is felmerült, és ha nyártól tényleg az USA-ban fog játszani, akkor valahol érthető a mostani döntése, de ismét meg kell jegyezni, hogy ezt fájó szívvel fogadjuk el.

PestiSracok facebook image
Gulácsi Péter, az RB Leipzig kapusa, miután csapata 1-1-re egyenlített a Bayern München ellen a német elsõ osztályú labdarúgó-bajnokságban játszott 2019. szeptember 14-i mérkõzésen Lipcsében. MTI/EPA/Filip Singer

Gulácsi Péter egyértelműen az a figura, akivel olyan nagyon nem tudod magad elképzelni, ahogy nagy bulikban vesztek részt és együtt jól fogjátok érezni magatokat, de nem ezekért kell szeretni egy sportolót. Tök mindegy, milyen figura, vagy mit gondol a világról, ha tiszteletre méltó, amit csinál. Őszintén szólva sokáig az volt, csak aztán jött ez a nyögvenyelős „A család az család kampány” és az a fránya tavalyi év, amikor már egyszer jelezte Rossinak, hogy nem kér a nemzeti mezből. Most meg végleg elköszön. Nagy kapus, sokat köszönhetünk neki, de ha az előbbi sorokat elemezzük még egy kicsit, akkor talán jobb is így. Mindenesetre a nemzeti oldalnak is kutya kötelessége most egy pacsit és köszönetet dobni Gula felé. A végét sajnáljuk, de kívánjuk a legjobbakat! És persze:

Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.