Ha ezek a képviselők abban az országban járnának el így, ahonnan pénzt kaptak a választási kampányhoz, akkor legjobb esetben is letartóztatták volna őket – kommentálta portálunknak Gulyás Gergely kancelláriaminiszter, hogy Hadházy Ákos és csapata ismételten megostromolt egy építési terület miatt felhúzott kordont. Mint megjegyezte, a konkrét, tettenéréses jogsértés esetén a mentelmi jog sem védi a képviselőt, és ez itt meg is valósult, ugyanakkor visszataszítónak nevezte azt a magatartást is, hogy valaki jogellenes cselekedetet hajt végre, és közben kiabál rendőrnek, hogy neki mentelmi joga van.
Bár Hadházy Ákos és a köré csoportosuló DK-s, momentumos mozgalmárok egy eljövendő kétharmados baloldali győzelem reményében a szimpatikus mágia elemeit alkalmazva próbálják leutánozni az emlékezetes Kossuth tér előtti kordonbontást, nem szabad elfeledkezni arról, hogy az ellenzéki csapat egy építési terület köré húzott kordont próbál immáron harmadszor is sikertelenül megostromolni, ez pedig baleseti kockázatot jelent. Gulyás Gergelyt az aktuális Kormányinfón arról kérdeztük, ha valaki egy építési terület kordonát megbontva veszélyt okoz, arra nem vonatkozik-e valamilyen szabálysértési passzus még abban az esetben is, ha az illető parlamenti képviselő. A kancelláriaminiszter válaszában elmondta, a helyzetből is egyértelműen látszik, hogy az köszönőviszonybam sincs a 2007 februári, Kossuth téri kordonbontással. Ugyanakkor kiemelte,
a konkrét jogsértés esetén a mentelmi jog nem véd, hiszen tettenérés esetén el lehet járni képviselővel szemben is, és ez itt meg is valósult.
Hozzátette, véleménye szerint a jogi háttértől függetlenül annál visszataszítóbb magatartást nem tud elképzelni,
mint hogy valaki jogellenes cselekedetet hajt végre, és közben kiabál rendőrnek, hogy neki mentelmi joga van.
Mint megjegyeztük, nem hatna-e nyugtatólag az ellenzéki képviselők számára, ha meg lenne nevezve egy céldátum, amikor az építés olyan szakaszba jut, hogy a kordonokat már el lehet távolítani, hiszen így megszűnne az ostromlók kordon iránti fixációja. Gulyás Gergely úgy reagált, a kormány nem kíván beleszólni egy építési folyamatba, ugyanakkor kiemelte,
ha ezek a képviselők abban az országban járnának el így, ahonnan pénzt kaptak a választási kampányhoz, akkor legjobb esetben börtönben ülnének, vagy letartóztatták volna őket. Rosszabb esetben még ennél rosszabb is történt volna velük, de mi egy ilyen végtelenül toleráns ország vagyunk.
Gulyás Gergely kiemelte, az ellenzéki képviselők szándéka egyértelműen a balhékeresés, a botránypolitizálás,
ha nem lenne szánalmas, akkor viccesnek nevezhetnénk, de maradjunk annyiban, hogy tragikomikus.
A finnek nemcsak a NATO-ban, de Brüsszelben is bizonyíthatnak
A kancelláriaminisztert arról is kérdeztük mennyiben vehető komolynak az a finnek által tett felajánlás, hogy a NATO-csatlakozást követően ki fognak állni a kárpátaljai magyarság mellett jogaik visszaszerzése érdekében, mivel állításuk szerint érzékelik az ezzel kapcsolatos problémákat. Gulyás Gergely kiemelte, a finneknek a NATO-ban és az Európai Unióban is lesz lehetőségük bizonyítani ezt a kijelentést. Hozzátette, az Európai Unióban tagjelölt Ukrajna számára is világossá tette a magyar diplomácia, hogy ahhoz, hogy a tárgyalások előbbre léphessenek, az ukránoknak teljesíteniük kell azt a magyar követelést, hogy a kárpátaljai magyarság nyelvhasználati jogát visszaállítsák. Gulyás Gergely ugyanakkor reményét fejezte ki atekintetben, hogy függetlenül az Ukrajna területén az elmúlt években lezajlott jogtiprásoktól az ukránok mérlegelni fogják, hogyha az egyik serpenyőben az euroatlanti közeledés áll, a másikban pedig a nemzetiségi jogok visszaállítása, akkor az utóbbit választják majd, és megszüntetik a jogsértéseket.
Vezetőkép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS