Már 2013-ban belátta, hogy vele nem nyerne választást az ellenzék, ezért a háttérből kell irányítania, segítenie őket az Orbán-kormány megbuktatásában. Gyurcsány Ferenc politikus, üzletember, korábban miniszter, majd miniszterelnök, az MSZP elnöke, jelenleg a DK elnöke, akit elutasító tömeg és rajongó kisebbség vesz körül évek óta, és akivel kapcsolatban leginkább az a kérdés: hogyan lehet még 2021-ben is az ellenzék legmeghatározóbb alakja? Egyebek mellett erre is kerestük a választ a Pesti TV Az Ügy című műsorában.
Amikor azt gondolnánk, hogy „nincs lejjebb”, akkor mindig akad legalább egy ellenzéki politikus, aki erre szinte azonnal rácáfol. Most éppen Niedermüller Péter érzett késztetést arra, hogy az általa „fehér, keresztény, heteroszexuális rémisztő képződményeknek” tartott közösség számára ő mondja meg, miként is kellene viselkedniük és élni mindennapjaikat.
A gyurcsányista polgármester azonban most kicsit túltolta azt a bizonyos biciklit: Orbán Viktor miniszterelnököt „klinikai esetnek” minősítette, majd közölte: „lesz majd ennek az országnak olyan kormánya, amely nem szajkózza naponta a kereszténységet, de politikájában annak elveit követi”. Kapaszkodjanak meg: a „Mester” szól Önökhöz!
Az egyébként nyilván nagyon hiteles erzsébetvárosi polgármester vasárnap este gondolta úgy, hogy érdemes közzétenni magvas gondolatait a keresztény értékrend megvalósításának gyakorlatáról. A gyurcsánykutya Gyurcsányhoz lojális képviselőnek azonban ez nem ment túl könnyen, a hazugsággal átitatott okító írásában ráadásul az egyik alapvető jézusi gondolatot tagadta meg, miszerint „Ne ítélj, hogy ne ítéltess”.
Itt halkan jegyeznénk meg, hogy a Bibliában több olyan részt lehet találni, amelyek az ítélkezés, mint önigazult farizeusi magatartás ellen szólnak (például: Máté 9:9–13; Lukács 18:9–14).
Nos, tekintsünk el attól, hogy ezt lazán figyelmen kívül hagyta a liberális politikus – aki szerint határkerítésre sincs szükség, sőt, ő azt legszívesebben lebontaná –, vegyük sorba, milyen szellemi magasságokból szól le hozzánk, földi halandókhoz Niedermüller Péter, aki suttyomban távozott a Humboldt egyetemről is, jelentős tartozásokat hagyva maga mögött. Érdemes megfigyelni azt is, hogy „a DK nagyágyúja” profi szakemberként képes nonverbális kommunikációt analizálni – erről a képességéről talán nem véletlenül nem tudtunk eddig. A bejegyzés csúcspontja mégiscsak az a kijelentés, amelyben a magyar miniszterelnököt „tényleg klinikai esetnek” minősítette. Mármint ő, Niedermüller Péter. A harmadszor is kétharmados többséggel megválasztott magyar miniszterelnököt, dr. Orbán Viktort.
Ravasz füllentés, vagy kitervelt hazugság? Nézzük, hogyan ismerhetjük fel a kamugyárosokat!
Alapvetően háromféle hazugságot különböztetünk meg:
- az önhazugság, amikor saját magunkat védjük meg az igazságtól;
- a közösségi hazugság a környezetünk becsapását jelenti;
- a tömeghazugság pedig már csoportok saját célból való félrevezetését takarja.
Ha ez utóbbi hatványozottan jelenik meg mindennapjainkban, a fentiek alapján jelentős esély van rá, hogy éppen választási kampány zajlik. Az Ügy szombati adásában ennek alapján vettük górcső alá Gyurcsány Ferencet is. Háromszor nősült, öt gyermeke van, bohócnak nézik, akként viselkedik, mégis évtizedek óta jelen van a magyar közéletben. De kicsoda Gyurcsány Ferenc? Egyáltalán: Gyurcsánynak hívják? „A helyzetem hatalmi szempontból könnyű. Nem ambicionálok semmilyen közjogi tisztséget” – fogalmazott korábban, ezt azonban az ATV Húzós című műsorában Rónai Egon sem tartotta ezt túl komoly kijelentésnek. Kérdésként felvetette, hogy van-e olyan, aki ezt elhiszi? Gyurcsány válasza meglepő: már akkor látta, hogy
velem ma nem nyerne választást a demokratikus ellenzék. Hogyha háromszor ilyen szép lennék, akkor se. Úgyhogy ilyenkor normális ember egyébként érti is, hogy az a szituáció, az a szerepe, hogy inkább valamilyen módon segítse őket.
Sosem adná fel a küzdelmet, csakúgy, mint felesége sem:
A miénk az egy nagyon politizáló család. Az én ördög mivoltomnak ez is az egyik oka. Egy volt kommunistának, egy híres kommunistának az unokáját vettem el, és fura módon ilyenkor működik az apák és fiúk története a jobboldalon, hogyha rólunk van szó. Nálunk értik ezt a küzdelmet. Van, aki nem hiszi, amikor 2006 után voltak meredek szituációk. És én párszor feltettem azt a gondolatot, feltettem azt a kérdés, hogy kell-e, szabad-e ezt folytatni, vagy nem? Akkor ezek a beszélgetések mindig úgy folytatódtak, hogy a Klára, az én feleségem azt mondta, hogy küzdeni, küzdeni, küzdeni, csinálni.
Gyurcsány elárulta, hogy részint 2004 őszétől 2006 tavaszáig, tehát az első kormánya időszakában nem nagyon volt mozgástere, majd azt ecsetelte, hogy mennyire büszke a 2006 és 2008 közötti időszakra:
Az egy olyan kormány volt, amihez idejött Európa és a világ összes nagyja. A világ értékelte, amit én 2006 után tettem, és most is azzal szembesülök, hogy a jobboldal végtelen sok hazugságát, amit összehordtak 2000 után, azt olyan sokszor elmondták, hogy lassan már a miénk is hiszik. Én a messze a legbüszkébb a 2006–2008-ra vagyok. A ’90 utáni első nagy átfogó polgári modernizációs kísérletre.
De vajon tényleg igazat beszél? A testbeszéd segítségével kiderül, hogy ez mennyire mondható el Feriről, akiről azért azt lehet tudni, hogy nem éppen az igaz beszéd bajnoka. A mai műsorban megmutatjuk, mit árul el a nonverbális kommunikáció néhány politikusunkról…
Facebook
Twitter
YouTube
RSS