Helyreigazítást követel és beperelte a PestiSrácok.hu-t Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök, mert a 2006-os rendőrterror tíz éves évfordulójáról szóló cikkünkben megírtuk, hogy a bukott miniszterelnök a rendőri vezetők perében tanúként ellentmondásokba keveredett. Cikkünkben arra hívtuk fel a figyelmet, hogy a Demokratikus Koalíció jelenlegi elnökének szavait többen is hitelt érdemlően megcáfolták, azaz nagyon úgy tűnik: Gyurcsány hamisan tanúzott a bíróság előtt.
Sajtó-helyreigazítási pert indít a PestiSrácok.hu ellen Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke, mert a 2006-os rendőrterror tíz éves évfordulójáról szóló cikkünkben megírtuk, hogy a bukott miniszterelnök hamisan tanúskodott a bíróságon. A DK-elnök keresetében leszögezte, hogy szerinte nem követett el hamis tanúzást. Az egykori kormányfőt egyébként az a Czeglédy Csaba szocialista politikus képviseli, akiről portálunk több írást is közölt már. Erről bővebben itt és itt olvashat.
Gyurcsányt még tavaly márciusban hallgatta meg a rendőri vezetők perében a Fővárosi Törvényszék. Akkor a DK jelenlegi elnöke úgy nyilatkozott, hogy ártatlannak tartja Gergényi Péter volt budapesti főkapitányt és társait. A DK jelenlegi elnöke, aki a 2006 őszi események során, saját nyilatkozata szerint több alkalommal is közvetlenül tárgyalt rendőrségi vezetőkkel, olyan kijelentést is tett, hogy szerinte a rendőrök maximum hibákat, de nem törvénysértéseket követtek el 2006 őszén, Saját szerepét pedig igyekezett kisebbíteni és elmondta, kormány részéről nem hangzott el utasítás,illetve elvárás és ő csupán azt kérte, hogy törvényes eszközzel biztosítsák a közrendet és a közbiztonságot a hatóságok.
Ellentmondásokra hívtuk fel a figyelmet
A volt miniszterelnök által kifogásolt cikkünkben csupán arra hívtuk fel a figyelmet, hogy Gyurcsány szavainak ellentmond Balsai István volt miniszterelnöki megbízott által 2011-ben készített, majd az Országgyűlés által nagy többséggel elfogadott jelentés szerint a rendőri vezetők nem szakmai tévedésből, hanem legfelsőbb politikai utasítás alapján cselekedtek 2006 őszén. Balsai jelentése szerint szükségszerű lett volna vizsgálni Gyurcsány Ferenc politikai és jogi felelősségét is. A jelenlegi alkotmánybíró által fémjelzett jelentés kiemelte, Gyurcsány Ferencnél felvetődhetett a terrorcselekmény elkövetésének lehetősége is.” Balsai magyarázatul hozzátette: „A törvényi szabályozásra figyelemmel a terrorcselekménynek nem csak a külföldi sajtóhírekből és mozifilmekből a közvélemény által is ismertebb cselekmény minősülhet, hanem hatályos büntetőjogunk szerint a lakosság megfélemlítése is, amennyiben az erőszakkal párosul.” A volt miniszterelnöki megbízott szerint „ami 2006. október 23-án történt Budapest belvárosában, az alkalmas volt a lakosság megfélemlítésére, ugyanis nemcsak a közterületeken jelen lévők, de a tévénézők tudatában is alappal keletkezhetett reális félelemérzet.” A jelentés hangsúlyozta, megalapozottan feltehető, hogy az október 23-i tömegoszlatást vezető rendőri vezetők “nem gondatlanságból vagy egyszerű szakmai tévedésből, hanem magatartásuk következményeit előre látva annak a tudatában cselekedtek, hogy ezzel a békés állampolgárok gyülekezési jogát korlátozzák“.
Terrorcselekmény miatt is feljelentették
Megírtuk azt is, hogy a Balsai munkáját segítő Völgyesi Miklós nyugalmazott legfelsőbb bírósági tanácselnök 2011 októberében terrorcselekmény miatt feljelentést is tett Gyurcsány és a politikai-rendőri vezetés ellen, azonban az ügyészség végül nem indított nyomozást. A nyugalmazott tanácsvezető bíró korábban portálunknak azt nyilatkozta, hogy már 2007-ben is tett feljelentést Gyurcsány Ferenc ellen, de a Központi Nyomozó Főügyészség azt a beadványát is visszadobta. Pedig szerinte az ellenzéki tüntetés szétverését a rendőri vezetés politikai háttértámogatás, utasítás nélkül nem merte volna meglépni. A parancs kiadására pedig egyedül Gyurcsánynak volt lehetősége – emelte ki a nyugalmazott bíró. Érdemes még hangsúlyozni, hogy még maga az elsőfokú pert tárgyaló bíró is rámutatott egy ellentmondásra Gyurcsány tanúvallomásában. A volt miniszterelnök ugyanis a bíróság előtt arról beszélt, hogy a titkosszolgálatoktól nem érkezett arra vonatkozóan jelzés az ostrom előtt, hogy rendbontó cselekményre készülnének bizonyos csoportok és ezt nekik az azóta már kémkedés miatt első fokon börtönre ítélt volt kémfőnök, Galambos Lajos is megerősítette. Kiss Károly tanácsvezető azonban arra hívta fel a DK jelenlegi elnökének figyelmét, hogy szavainak ellentmond, hogy Galambos úgy nyilatkozott, a szolgálatoknak voltak információi arról, hogy egyesek törvénysértésekre készülnek…
Címlapfotó: MTI/Marjai János
Facebook
Twitter
YouTube
RSS