A Karmelita Kolostorban ülő „nemzetrabló, nemzetáruló brigád” kisöprését ígérgette Gyurcsány Ferenc a Demokratikus Koalíció kongresszusán, amelyen a szektája egyúttal hivatalosan is megnyitotta az amúgy már hetek-hónapok óta permanensen zajló kampányát. A miniszterelnökösködésbe 2009-ben belebukott politikus kijelentette, hogy a hatalomátvételük után „jó kezekben lesz a haza sorsa”. Mivel a feleségének, valamint csendestársként nyilván saját magának szánja a hatalmat, feltehetően ugyanazokra a kezekre gondolt, amelyek 2006-ban viperával verették és puskával lövették az ő zsarnoksága ellen tüntető tömeget.
Emlékezetes élmény Magyarország számára, amikor ezek a kezek közt volt, hiszen akkoriban verést és jogi meghurcolást kockáztatott az, aki demonstrált az országot eladósító és külföldnek kiárusító, emberek tömegeit a létminimum alá taszító, az egészségügyet lerohasztó kormány ellen. Saját kormányzati teljesítményéhez és magatartásához képest így indokolatlanul magabiztos dolog Gyurcsány részéről nemzetrablónak és nemzetárulónak nevezni a mostani vagy bármilyen más kormányt a sajátján kívül, de a vlogoszféra Ferije sosem volt zavarban, ha a cél érdekében kicsit másítani kellett az igazságon. Vagyis hazudni reggel, éjjel meg este, nehogy a nép rájöjjön, hogy elkúrták, mert nem értettek hozzá.
Gyurcsány szónoklatainak megszokott eleme, hogy gyors egymásutánban váltakoznak a különböző Ferik a színpadon: harciasan fogadkozó, fenyegetőző, szentimentális, nosztalgiázó és vicceskedve bizalmaskodó Feri jól megfér egymás után ugyanabban a testben az előadás során. Az egykori padlássöpréseket, vagyis a nép tettleges kifosztását végrehajtó kommunisták akolmelegéből jövő politikustól persze különösen figyelemreméltó, amikor kisöpréssel fenyegetőzik. A szentimentális Feri aztán csavart egyet a hangulaton, és a haza reményének nevezte az összeolvasztott ellenzéket, amelynek miniszterelnök-jelöltjei közül az egyik a saját nevét se tudja leírni, a másik legszívesebben mindenkivel összeverekedne, aki visszaszól neki, a harmadik ugyanabban a hangnemben fenyegetőzik, mint a kommunista tömeggyilkos nagyapja, a negyedik nem az eszéről, hanem annak hiányáról híres, a többiekről pedig az ország többsége azt se tudja, hogy kicsodák.
Hazát teremteni az országból, itthon legyünk Magyarországon és otthon Európában
– ezek a nyomorult közhelyek a szentimentális Feri csúcspontjai. Amikor azt mondta, hogy a következő miniszterelnöknek lesz a legnehezebb dolga az Antall Józsefet követő 30 évben, ott kicsit felcsillant a nosztalgiázó Feri, majd azzal kezdett ráfordulni a vicceskedő bizalmaskodásra, amikor a feleségét ajánlotta a feladatra. Az Apró Antal leszármazását, családi vagyonát és retorikáját is továbbörökítő Dobrev Klára kemény, de kompromisszumkész asszony Gyurcsány szerint. Végülis Feri tudhatja, miről beszél, hiszen az ő kezében esett már szét kormánykoalíció, talán nem kis részben azért, mert 2009-ben nem lehetett felakasztatni a problémás elvtársakat, mint 1948 után.
Gyurcsány az Eucharisztia emberének is érzi magát
A kormány szmájlis plakátjaira már a vegytiszta bizalmaskodó Feri reagált, amikor azt mondta, „nem bánom, de ez kevés lesz, fiúk, lehet ágaskodni, pipiskedni”.
Ez a harc fogja elhozni a békét
– tüzelte aztán Gyurcsány a DK tagjait, és ekkor valahol talán összerezzent Bajnai Gordon, nehogy el kelljen énekelni az Internacionálét. A nap sztárja viszont kétségkívül a vallásos Feri volt, aki saját bevallása szerint rendszeresen bérmálkozik, amin mezei halandó katolikusok legfeljebb egyszer esnek át az életben. Kijelentette, hogy „az Eucharisztia nevében nem ígérhet bocsánatot”, de egy tisztességes hatalom független igazságszolgáltatása fog majd pálcát törni azok felett, akik tönkretették a hazát. Azt nem fejtette ki, hogy az ő kormányzása utáni csődhelyzetben lévő gazdasághoz és csaknem 4 millió szegénységben élőhöz képest mennyiben van most tönkretéve az ország, de ez a nap nem is erről szólt. Gyurcsány ezúttal sem igazat mondani jött, hanem harci indulót fújni.
Alaposan fel is adta ezzel a leckét a fellépésein rendszerint enyhén sírós hangú osztályfőnöki órát tartó Dobrev Klárának, aki bárhogy igyekszik, megközelítőleg sem tud akkora showman lenni, mint a politika minden stiklijét készségként használó férje. Rémisztgetés az EU-ból való magyar kilépéssel, igazságos és tisztességes Magyarországot ígérgetés, Orbán Viktor bármi áron legyőzése, Európa és a Kelet közti válaszút – olyan olcsó és szánalomig ismételgetett szlogenek ezek, amelyek a fasorban sincsenek az Eucharisztia nevében szónokló Gyurcsányhoz. Mintha Jorginho helyett Rüdigerre bízták volna, hogy szervezze a BL-győztes Chelsea támadójátékát.
Sem a kommunista, sem a problémái, sem a szándékai nem változtak
Dobrev szavai szerint „okos, gyors és szakszerű kormányzással” kell lebontani Orbán Viktor rendszerét, és a kormányváltás után „egyszerre több tucat helyen kell, azonnal és szakszerűen” belenyúlni az államigazgatásba és közigazgatásba. Hiába, 9 millió fasisztával nem lehet népi demokráciát építeni – ezzel már Rákosi Mátyásnak is meggyűlt a baja, és Dobrev Klára is érzi a feladat nehézségét.
Az előválasztás lezárulta után közös arculattal, egységes kommunikációval és közös kormányprogrammal fellépő ellenzéki pártokat sürgetett. Ez az MSZP szempontjából csak a tizenkétéves, az LMP-nek pedig a nyolcéves haldoklás nyílt betetőzése lesz, a Momentum számára feltehetően az óvodába való visszakényszerülés, a Jobbik viszont bizonyára még akkor is el fogja hinni önmagának, hogy nem Gyurcsány Ferenc szivarzsebéből pislog kifelé. A DK miniszterelnök-jelöltje legvégül bebizonyította, hogy taktikai érzékben sem ér férje nyomába.
Haladéktalanul nemzetközi tárgyalásokat kell kezdeni Magyarország európai és amerikai partnereivel, vissza kell vezetni Magyarországot Nyugat-Európába
– jelentette ki. Jöjjenek már a külföldi intervenciós csapatok! Dobrev lényegében egyszerre hívta be a német, valamint a mostanra az Oroszországból az USA-ba átköltöző szovjet csapatokat. A függetlenségünkre kényes magyarok rokonszenvének elnyerésére ez valószínűleg nem alkalmas, viszont a DK és a Jobbik csapatának ennél jobban nem lehet egyszerre a kedvére tenni, az biztos.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS