
A Credit Suisse egyre kilátástalanabb helyzetére egyetlen gyógyír lehet, mégpedig, ha legnagyobb vetélytársával, az UBS-szel összeolvad, ezzel megmenekülve a csődtől. Ez pedig akár már hétfőn megtörténhet.
Egyre közelebb a megállapodás, amelynek értelmében Svájc két legnagyobb bankja egybeolvadhatna, egész pontosan az UBS felvásárolná a Credit Suisse-t. A The Wall Street Journal információi szerint az üzlet már vasárnap létrejöhet. A szabályozóbizottság felajánlotta, hogy az eladás felgyorsítása érdekében eltekintenek a szokásos részvényesi jóváhagyásoktól. Szerda este a Svájci Nemzeti Bank 54 milliárd dolláros mentőövvel segítette ki a Credit Suisse-t a likviditás és a befektetői bizalom megerősítése érdekében. Az intézkedés azonban nem volt elég ahhoz, hogy megállítsa a Credit Suisse részvényeinek zuhanását. Az ügyre rálátó egyik informátor a lapnak arról beszélt, hogy a szabályozóhatóságok sürgető lépését a Credit Suisse egyre borúsabb kilátásai váltották ki. A szabályozók attól tartottak, hogy a bank a jövő héten fizetésképtelenné válik, a bizalom megingása pedig könnyen átragadhatna a többi bank ügyfeleire is. A bankok számos forgatókönyvet megvitattak, köztük olyanokat is, amelyek azzal végződnek, hogy az UBS részben vagy egészben átveszi a Credit Suisse-t.
Forrás: Index; Fotó: MTI/EPA/Alessandro Della Bella
Orientál
2023-03-19 at 16:07
Csak hány ilyen kisebb méretű bank csődje követheti a mára három bank csődjét?
oshon
2023-03-19 at 15:57
https://www.youtube.com/watch?v=RdGc87JGwsM
oshon
2023-03-19 at 15:53
BREAKING: MIDSIZE US BANKS ASK FDIC TO INSURE ALL DEPOSITS FOR 2 YEARS. Kezdodik …
oshon
2023-03-19 at 15:39
UBS just offered to acquire Credit Suisse, $CS, for $1 billion.
This means that $CS shareholders would be paid $0.27 per share.
An 87% DISCOUNT to the $2.01 closing price on Friday.
This is either the biggest lowball offer of all time or Credit Suisse is in serious trouble
Bukohill
2023-03-19 at 15:17
Együtt már végképp túl nagyok lesznek ahhoz, hogy megbukjanak, de mi lesz, ha ahhoz is túl nagyok lesznek, hogy a svájciak képesek legyenek kistafírozni őket?
bl
2023-03-19 at 12:41
Sokáig úgy gondolták, hogy a céges fúziók hatékonyabb, olcsóbb, versenyképesebb terméket eredményeznek, valójában azonban monopóliumok jöttek létre általa és a cég mögött álló tudás szép lassan elsorvadt, hiszen már nincsenek versenytársak akik szintén ugyanazt a tudást fejlesztgetik. Nagy cég= nagy baj. Nagyon nagy. Nincs utána. Utána már nincs semmi.
khm
2023-03-19 at 12:03
“A bankok számos forgatókönyvet megvitattak”
Az egyszer már véghez vitt lémanbraders félét is? Nem oly régen volt. 2008-ban ha jól emlékszem.
khm
2023-03-19 at 12:01
“A bankok számos forgatókönyvet megvitattak”
Az egyszer már véghez vitt Lehman Brothers félét is? Nem oly régen volt. 2008-ban ha jól emlékszem.