Hadházy Ákos ugyan a Momentum hátára felkapaszkodva beevickélt a következő Országgyűlésbe, de egykori LMP-s társelnöke, Szél Bernadett csúnyán elvérzett Menczer Tamással szemben, így most a lódoktorra maradt, hogy elvtársnőjének kegyelemhelyet könyörögjön ki Gyurcsány Ferenctől. A bukott miniszterelnök-jelölt, Márki-Zay Péter ugyanerre a következtetésre jutott: ő is Szélnek adná azt a mandátumot, amit őneki osztott ki Gyurcsány, de nem vesz fel. Hozzátette, hogy az MSZP-nek most 10 mandátuma van, de a pártfinanszírozás szabályai alapján jobban járnának, hogyha 11-en lennének, így nekik is szívesen adna egy helyet. Szerinte Szél Bernadett kiesése igazságtalan, és azért lenne jó, ha bekerülne, mert tudja használni a mandátumot parlamenten kívül is.
A Fidesz ismét kétharmados többsége mellett Szél Bernadett kiesése a legigazságtalanabb és legfájóbb
– írta ma délelőtti Facebook-posztjában Hadházy Ákos. A Zuglóban egyéni mandátumot szerző momentumos politikus, aki 2016 és 2018 között Szél Bernadett-tel vezette társelnöki rendszerben az LMP-t, azt javasolja, hogy Márki-Zay Péter fel nem vett mandátumát ajánlják fel a Budakeszin elbukó egykori miniszterelnök-jelölt politikustársának.
Az ellenzék egyik legaktívabb, legelszántabb, legnépszerűbb és hiteles tagja távozhat a parlamentből
– vetítette előre Hadházy arra az esetre, ha ezt a javaslatát nem fogadnák meg a baloldali pártok.
Mint írta, Szél kiesése egyébként az ellenzéki pártok rossz döntéseinek a következménye, szerinte ugyanis a budakeszi központú körzet billegőnek számított, jóllehet az előzetes felmérések és becslések alapján inkább biztos ellenzéki körzetként tartották számon, ahol az egykori LMP-s miniszterelnök-jelölt már 2018-ban, baloldali összefogás nélkül is majdnem nyert, háromszáz szavazattal maradt alul akkori fideszes ellenfelével szemben.
Hadházy Ákos logikája szerint azért érdemelné meg Szél Bernadett a listás helyet, mert nagyon sokan szavaztak rá a baloldali előválasztáson, a baloldali közös lista összetételét azonban nem befolyásolhatták a szimpatizánsok. Szélt egyébként tízezren támogatták az előválasztáson, az országgyűlési voksolásokon pedig négy évvel ezelőtti eredményét megismételve harmincezer szavazatot gyűjtött be. A körzet mostani jobboldali jelöltje, Menczer Tamás azonban 33 ezer voksot gyűjtött be, így megnyerte a körzetet és az egyéni mandátumot.
Számomra különösen fájó Bernadett kiesése, mert sok fontos csatát vívtunk meg együtt
– érvel tovább védence mellett Hadházy Ákos, aki bejegyzése vége felé arra jut, hogy valójában azért lenne jó, ha Szél mégis bekerülne az új Országgyűlésbe is, mert az egyike volt azoknak, akik megértették, hogy a képviselői mandátumot mire és hogyan lehet, illetve érdemes használni a parlamenten kívül is. Hadházy Ákos azért akkor sem veszíti el teljesen a reményt, ha mégsem Szél Bernadettre száll a baloldal idei miniszterelnök-jelöltjének, Márki-Zay Péternek a fel nem vett mandátuma.
Biztos vagyok benne, hogy akkor is folytatni fogja a küzdelmet, ha a pártok vezetői végül most úgy döntenének, hogy nincs rá szükség
– vetítette előre bejegyzése végén a politikus.
MÁRKI-ZAY IS MEGSZÓLALT
Hadházy Ákos unokatestvére, a baloldal bukott miniszterelnök-jelöltje is megszólalt az ügyben, hiszen döntése értelmében, miszerint nem veszi fel ellenzéki listavezetőként a képviselői mandátumát, a hat ellenzéki pártnak lehetősége van helyette egy további képviselő bejuttatására a parlamenti patkóba. A hódmezővásárhelyi polgármester az ATV Egyenes beszéd című műsorában úgy nyilatkozott, hogy a képviselői helyén szívesen látná Szél Bernadettet, ugyanakkor támogatná azt is, hogy az MSZP frakciója gyarapodjon egy képviselővel, mivel az jelentősen növelné az utódpárt állami támogatásának mértékét.
Forrás: magyarnemzet.hu; Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
Facebook
Twitter
YouTube
RSS