Nem rejtem véka alá azt sem, hogy ha nem is sok, de valamennyi védelmet jelent ez a mandátum egy ellenzéki képviselő számára – válaszolta nemrég Hadházy Ákos az egyik sajtóorgánum azon kérdésére, hogy az LMP-ből való távozása után miért döntött úgy, hogy nem adja vissza mandátumát. Ezzel gyakorlatilag elismerte, hogy azért ült be a Parlamentbe, mert a földügyeivel kapcsolatos nyomozások miatt szüksége van a képviselői hellyel járó mentelmi jogra.
Hadházy Ákos nemrég jelentette be, hogy kilép az LMP-ből, a párt listájáról szerzett mandátumát azonban megtartja, vagyis független képviselőként, de marad a Parlamentben. Döntését azzal indokolta az Azonnali.hu-nak adott interjújában, hogy „a képviselői mandátum sok mindenre nem jó, de mégis valamekkora előnyt jelent a politikai munkában”. Majd hozzátette:
Nem rejtem véka alá azt sem, hogy ha nem is sok, de valamennyi védelmet jelent ez a mandátum egy ellenzéki képviselő számára.
Ezzel Hadházy gyakorlatilag beismerte, hogy a mandátummal járó mentelmi jog miatt ült be a Parlamentbe, s ezért nem hagyja ott most sem az országgyűlési munkát. A párt egykori társelnökének azért fontos a mentelmi jog, mert ő és családja zavaros földügyekbe keveredett az elmúlt években, a mentelmi jog pedig védelmet jelent egyes hatósági eljárásokkal, jogkorlátozásokkal szemben.
Ismert: dokumentumok bizonyítják, hogy édesanyja és édesapja egy hálózat tagjaiként kijátszhatták a földtörvényt. A hálózat egy német-magyar szőlősgazda, Twickel György kezére akart játszani magyar földeket csaknem 800 millió forint értékben. Az ügyben a Nemzeti Földalapkezelő az ügyészséghez fordult, Budai Gyula pedig a Fidesz-KDNP nevében feljelentést tett a Központi Nyomozó Főügyészségen.
Mindez egyébként csak azért érdekes, mert Hadházy Ákos még a választások előtt kijelentette, hogy ha április 8-án megint többséget szerez a Fidesz, akkor nem ül be az Országgyűlésbe. Aztán mégis beült. Most szakított az LMP-vel, amely felszólította, hogy adja vissza az ő listájukon szerzett mandátumát. Nem adja vissza, marad. Most már egyértelmű, hogy miért.
Fotó: Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS