Pesti Srácok

Hamarosan nyugatra fog menekülni Zelenszkij a nyugalmazott amerikai ezredes szerint

Hamarosan nyugatra fog menekülni Zelenszkij a nyugalmazott amerikai ezredes szerint

Volodimir Zelenszkij rengeteg ingatlannal és bankszámlával rendelkezik Nyugaton. Biztos vagyok benne, hogy ezek figyelembevételével tervezi potenciális távozását – fogalmazott a Magyar Nemzetnek adott interjújában Douglas Macgregor. A volt amerikai ezredes szerint Ukrajna már nem tud mit tenni a harctéren, az ország tulajdonképpen a Biden-adminisztráció tulajdonává vált, ugyanakkor az amerikai nép a saját bőrén érzi, hogy rossz irányba vezették a Demokraták az USA-t, amiatt is felhagynának a háborúsdival.

Az ukrán ellentámadás sikertelen volt, az őszi-téli időjárás pedig ellehetetleníti a szárazföldi támadásokat. Az ukrán hadsereg azonban ennek ellenére is már ki van merülve Macgregor szerint, és amit most tesznek, az is csak az erő illúziójának a fenntartása. Moszkva viszont egy 100 kilométer hosszú vasútvonalat épít Kelet-Ukrajnában, ami azért érdekes, mert ezeknek az infrastrukturális fejlesztéseknek köszönhetően az orosz logisztikai útvonalak az amerikai HIMARS-rakétarendszerek távolságán kívül kerülnek, ugyanakkor a brit Storm Shadow cirkálórakétákkal, vagy a szintén amerikai ATACMS ballisztikus rakétákkal még mindig elérhetik őket az ukránok. Emellett az új utánpótlás vonalak a jövőben egy nagyobb offenzíva indítását is lehetővé teszik az oroszok számára. A nyugalmazott ezredes szerint Ukrajnának sem az Abrams tankok, sem az F–16-os vadászgépek nem segíthetnek, hadsereget felépíteni ugyanis nem lehet egy háború közben. Mint fogalmazott:

Az sem segít, hogy a NATO-tagországok képzést biztosítanak, hiszen azok nem illeszkednek a kelet-ukrajnai hadviseléshez.

PestiSracok facebook image

Az USA lett Ukrajna új tulajdonosa

Macgregor korábban úgy fogalmazott, hogy kezdetét vette a háború Biden-szakasza, ez alatt pedig azt értette, hogy Ukrajna katonai, gazdasági és pénzügyi értelemben az Egyesült Államok 51. állama lett, ennek értelmében a Biden-adminisztráció lett az ország tulajdonosa. Mindeközben egyre több, eddig támogató ország jelezte, hogy már nem, vagy nem olyan hévvel fogja tudni támogatni az ukrán felet, ami miatt Zelenszkij aggódhat. Az ezredes szerint viszont az ukrán elnöknek rengeteg ingatlanja és bankszámlája van Nyugaton, amiket figyelembe véve tervezi a lehetséges távozását.

Az amerikai nép már kiszállna a háborúból

Mindeközben közeledik az amerikai elnökválasztás, amit részben befolyásolhat a háború, ugyanis Macgregor szerint az amerikaiakat nem érdekli általában az, ami a határain kívülre esik, ugyanakkor a Biden-adminisztráció által elkövetett hibák – infláció, potenciális államcsőd – olyan frusztrációt okoz, ami arra sarkallhatja őket, hogy véget kell vetni az ukrajnai konfliktusnak. Megjegyezte:

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/AP/Petr David Josek

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Dobrev Klára, az orléans-i szűz? – Gav Duncan, Szalai Szilárd, Stefka István és Huth Gergely a Polbeatben (visszanézhető)

‎Polbeat 2023 május 13.
"És azt hallottad, hogy Gyurcsányné Dobrev Klára fehér ruhában tüntetett a rendőri erőszak ellen?" – hullámzik végig a közösségi médián a pesti vicc múlt vasárnap óta, amikor is az ország közéleti témákra és balos valóságshow-kra fogékony része a Karmelita előtt készült fotókon szembesülhetett a nem mindennapi látvánnyal. Közben az is kiderült, hogy a guruló dollároknak is van "ára", hiszen David Pressman és az USA nagykövetsége most olyan pályázatot írt ki magyarországi "független" szerkesztőségek számára, amelyben a támogatási összeg attól függően módosulhat, hogy a szerkesztőség mennyiben szolgálja az Egyesült Államok érdekét. Mondhatni, szerződésbe foglalják a hazaárulást. Minderről a momentumos őrjöngő tüntetők támadását elszenvedő Szalai Szilárd kollégánkkal és a patrióta médiatér legmagyarabb skótjával, azaz Gav Duncannal beszélgetett a Polbeatben Huth Gergely és Stefka István.