Pesti Srácok

Románia legdrágább építményén, az új Duna-hídon puszta kézzel ki lehet lazítani a csavarokat

Románia legdrágább építményén, az új Duna-hídon puszta kézzel ki lehet lazítani a csavarokat

Mindössze két hónappal az avatás után már olyan állapotban van Románia legdrágább építménye, hogy puszta kézzel megmozgathatóak és kicsavarhatóak a csavarjai a hídnak – számol be a maszol.ro.

A portál azt írja, hogy a közúti infrastruktúráért felelős országos társaság (CNAIR) az építők hanyagságát okolja; hangsúlyozzák, hogy nem áll fenn a híd összeomlásának veszélye. A helybeliek jelezték, hogy a híd korlátján a csavarok annyira meglazultak, hogy különösebb erőfeszítés nélkül kicsavarodnak – számol be a Digi24 hírtelevízió. A CNAIR újjal mutogat az építő vállalkozókra, és azzal fenyeget, hogy nem veszi át a munkát.

– mondta Alin Șerbănescu, a CNAIR szóvivője. Hozzátette: normális esetben egyesével meghúznak minden csavart. Feltételezése szerint a kivitelező több csapattal dolgozott, nem hangolták össze a munkát, és így valóban néhány csavart nem húztak meg, viszont gondoskodnak róla, hogy ezt utólag megtegyék. Veszély nincs, hiszen csak a korláton vannak meglazult csavarok.

PestiSracok facebook image

A teljes cikk ITT érhető el.

Forrás: maszol.ro; Fotó: Agerpres

Ajánljuk még

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.

Az Állami-lakótelepről indulva lett a világ legdrágább játékosa és az utolsó magyar vb-gól szerzője – Détári Lajos hatvanéves!

Exkluzív 2023 április 24.
Alapembere volt az 1980-as évek világverő magyar válogatottjának, ő magyar foci eddigi utolsó világklasszisa, egyben ő szerezte a magyar labdarúgás utolsó világbajnoki gólját is. Középpályás létére rendkívül gólerős volt, ugyanakkor irányítani is zseniálisan tudott, labdáinak, utolsó passzainak pedig mindig szeme volt. A Németországban, Görögországban és Olaszországban is sztárrá váló egykori csodálatos játékos, Détári Lajos ma ünnepli hatvanadik születésnapját, írásunkkal előtte tisztelgünk.