Pesti Srácok

Will Smith bocsánatot kért a pofon miatt, a filmakadémia vizsgálatot indít

Will Smith bocsánatot kért a pofon miatt, a filmakadémia vizsgálatot indít

Will Smith a gála másnapján bocsánatot kért Chris Rocktól, akit a 94. Oscar-díjátadó ceremónián megütött. Az amerikai filmakadémia, amelynek díjátadó gáláját vasárnap több 15 millióan látták, azonban vizsgálatot ígért az ügyben.

MTI

A díjátadón Will Smith kapta meg a legjobb színész Oscar-díját a Richard király című életrajzi filmben nyújtott alakításáért. A színész azonban röviddel korábban azzal sokkolta a Dolby Színházban ülő több mint 3000 fős közönséget és a tévénézőket, hogy a műsor egyik szereplőjét, Chris Rockot felpofozta, mert a humorista a felesége, Jada Pinkett Smith rovására sütött el egy ízléstelen viccet.

PestiSracok facebook image

A díjátadót szervező amerikai filmakadémia hétfőn elítélte Will Smith viselkedését, és bejelentette, hogy vizsgálatot indít az ügyben.

Smith, aki Oscar-díját átvéve vasárnap már bocsánatot kért a filmakadémiától és a közönségtől, hétfőn az Instagramon adott hangot megbánásának. "Az erőszak minden formája mérgező és pusztító" - fogalmazott, hangsúlyozva, hogy a díjátadón tanúsított magatartása "elfogadhatatlan és megbocsáthatatlan" volt. Durvaságát azzal magyarázta, hogy míg róla tréfálkoznak, azt munkája részének könyveli el, de az, hogy felesége egészségügyi problémájából (kopaszodásából) csinált valaki vicccet, már túl sok volt számára, és ez váltotta ki érzelmi reakcióját.

- írta az 53 éves színész.

Egyúttal ismét bocsánatot kért a filmakadémiától, a gálaműsor producereitől, a közreműködőktől, a nézőktől és a Williams családtól. A Richard király című film ugyanis azt a történetet mutatja be, hogy Richard Williams, Serena és Venus Williams apja hogyan nevelt teniszcsillagot lányaiból.

A Los Angeles-i rendőrség már vasárnap közölte, hogy mivel Chris Rock nem tett feljelentést, nem indítanak eljárást az ügyben.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!