A jövő egyik nagy kihívása az, hogy politikai értelemben is mit lehet kezdeni a monopolhelyzetben lévő nagy techcégekkel, a Facebookkal, a Google-lal, és hogy egyáltalán hova lehet fordulni jogorvoslatért, ha valakit véleménye miatt kirekesztenek ezek a cégek – jelentette ki a PestiSrácok.hu Polbeat című élő vitaműsorában Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója azzal kapcsolatban, hogy a minap a Google egy vázlatokba feltöltött, nyilvánossá nem tett videó miatt törölte portálunk Youtube-csatornáját. “Büszkék is lehetnétek a törlésre, hiszen egy platformra kerültetek Gyurcsány Ferenccel, igaz, a Google gyorsan különbséget tett és Gyurcsány visszakapta a csatornáját” – mondta Hollik István, kiemelve, hogy már van európai szintű gondolkodás ezekkel az óriási techcégekkel szemben, például arra vonatkozóan, hogy egyáltalán hogyan lehet őket megadóztatni. Huth Gergely viccesen arra kérte Hollik Istvánt, hogy kerekedjen fel, sétáljon el Brüsszel várához és vágja bele a szekercét a kapuba. Szarvas Szilveszter a Polbeatben arra figyelmeztetett, hogy a Facebook állam az államban, amely a belpolitikába, kampányokba is beavatkozik.
A YouTube bár megkerülhetetlen monopólium, de nem lehet erősebb a törvénynél! Ne hagyjuk magunkat, iratkozzon fel az újraindított csatornánkra!
A legnagyobb probléma az, hogy nincs jogorvoslat, az állami joghatóság nem érvényesül ezeken a fórumokon. Ausztriában egy oszták állampolgár be akarta perelni a Facebookot és 4 évbe telt, hogy az ottani alkotmánybíróság egyáltalán kimondja, hogy a Facebook perbe hívható-e Ausztriában. Nem a per indult el, hanem a perbe hívhatóság kérdése ment négy évig. Miután a Facebook valóban állam az államban, ezen is gondolkodni kellene Európában, hiszen szuverenitási kérdésről is szó van. Komoly kihívás ez
– fogalmazott Hollik István.
Niedermüller Péter fehérek, keresztények és heteroszexuálisok ellen uszító mondatáról úgy vélekedett Hollik, hogy aki keresztények ellen uszít, az nem demokrata. “Nem megengedhető Magyarországon, hogy valaki rémisztő képződménynek nevezze a többséget. Szerintem ez nem egy következmények nélküli ország; arra büszkék lehetünk, hogy aki nem von le következtetéseket, azt a választó bünteti meg. Niedermüller és a DK esetében is a választók feladata lesz, hogy megbüntessék a pártot a következménynélküliségért” – hangsúlyozta a Fidesz kommunikációs igazgatója.
A politikus kiemelte: el kell mondani a választóknak, hogy mire számíthatnak akkor, ha 2022-ben az ellenzéket és Gyurcsány Ferencet segítik hatalomba.
Ha Gyurcsányék jönnek vissza, akkor annyi az adókedvezményeknek, annyi a családtámogatásnak, egekbe szökik majd az államadósság, dobra verik a fontos nemzeti cégeket, és a sort még hosszan lehetne folytatni. Figyelemre méltó, hogy 2010 óta a magyar állam vagyona 6 ezer milliárd forinttal emelkedett. Mi történt 2010 előtt?
– tette fel a kérdést Hollik István. Huth Gergely és Szarvas Szilveszter a Polbeatben a keresztény szabadságról és a kereszténydemokráciáról is beszélgetett Hollik Istvánnal.
Ma a keresztény szabadság és a józan ész forradalma zajlik Európában. Ma a tolerancia diktatúráját éljük, mert a liberális ideológusok szerint csak az a jó, amit ők mondanak, sőt, csak azt hajlandók tolerálni, semmi mást. Miközben a liberális ideológia a saját legnagyobb értékét, a szabadságot támadja, aközben a keresztény szabadság éppen azt jelenti, hogy mindenki azt képviselheti, amiben hisz, aztán majd a társadalom, a választók eldöntik, hogy melyiket választják. Nyugaton erről már vitát sem lehet nyitni. A liberalizmus szellemi természetét illetően semmiben nem különbözik a XX. századi pusztító ideológiáktól, a kommunizmustól és a nácizmustól, amelyek az ember természetét akarták megváltoztatni. Ma a liberalizmus ugyanezt akarja. Természetellenes dolgokat, gondolkodásmódot akarnak ránk erőszakolni, olyat, ami nem a miénk
– fejtette ki Hollik István.
Nézze meg a teljes beszélgetést, vagy hallgassa meg PestiSrácok.hu podcastján.
Polbeat minden kedden este 19 órától élőben az R56 Sörözőben.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS