
III. Károly király koronaékszerek nélküli egyszerű portréja szerepel a szerdán bemutatott új brit postai bélyegeken.
Károly édesanyja, II. Erzsébet királynő hosszas betegeskedés után, életének 97., uralkodásának 71. évében, tavaly szeptember 8-án hunyt el Balmoralban, a királyi család nyári skóciai rezidenciáján. Halálának pillanata óta elsőszülött fia, Károly volt trónörökös a brit uralkodó III. Károly néven. A jelenleg közforgalomban lévő összes brit postabélyegen a hagyományoknak megfelelően a néhai királynő profilból készült, koronát viselő portréja látható. A jelenlegi változat még 1967-ben készült. A brit királyi posta szerdai bejelentése szerint az első- és másodosztályú postaforgalmi bélyegeken április 4-től jelenik meg a király ugyancsak profilból készült portréja, de III. Károly – édesanyjával és néhai nagyapjával, az 1952-ben elhunyt VI. György királlyal, II. Erzsébet királynő édesapjával ellentétben – nem visel koronát és más királyi jelképeket. Az új bélyegekre kerülő portrét a király személyesen hagyta jóvá.
David Gold, a Royal Mail külkapcsolati igazgatója szerdán a BBC brit közszolgálati médiatársaságnak elmondta: III. Károly külön kérése volt, hogy a postai bélyegekre kerülő portréja egyszerű legyen, és ne ábrázoljon semmilyen királyi jelképet, díszítést. III. Károly király a hetedik olyan brit uralkodó, akinek arcképe a brit postai bélyegeken látható. Elsőként Viktória királynő portréja került a bélyegekre, egy olyan arcmás felhasználásával, amely a néhai uralkodó 15 éves korában készült. Viktória 1901-ben, 81 esztendősen hunyt el 63 évi uralkodás után, de a brit postabélyegeken haláláig a tizenéves korában készült portré szerepelt. A jelenlegi uralkodó portréját ábrázoló új fontbankjegyeket a Bank of England már decemberben bemutatta. A forgalomban lévő, angliai és walesi kibocsátású 5, 10, 20 és 50 fontos bankók előoldalán II. Erzsébet portréja látható. Az idén 75 esztendős III. Károly király arcmásával nyomtatott bankjegyek forgalmazása 2024 közepén kezdődik.
Forrás/fotó: MTI
Orientál
2023-02-08 at 18:17
Mint ahogy a történelemben a brit uralkodóház állandóan bebizonyította és bebizonyítja kétarcúságát kétszínűségét. Brit királyi ház nem hiába van becsatornázva a bilderbergi szektába. Brit király család ereiben hiába folyik magyar vér is mert állandóan csak ellenünk cselekedtek politikusaik által.
Naprózsa
2023-02-08 at 16:46
Te szégyenled a koronát, a királyságod meg téged, gyagyás.
Ildikó
2023-02-08 at 16:03
Ez legyen az angolok problémája, nekünk van elég.
László54
2023-02-08 at 16:02
Valóban a monarchiának leáldozóba van,magánéleti botrányok árnyékolják be a királyi családot amely megrengette a birodalmat!! Magán véleményem, az egész egy operett díszlet amely sokba kerül az alattvalóknak!!
Netta
2023-02-08 at 13:37
III. Károly, a kalapos kerál.
Recseg-ropog a monarchia.
Nyomja Harry fejébe.
amintazvagyon
2023-02-08 at 13:34
II.Erzsébettel együtt az Európa világpolitikai szerepének utolsó foszlányait is eltemették!Őt is csak azért hagyták meg(névleges) pozíciójában,azért tűrték meg mert II.világháborúban játszott szerepével hozzájárult ahhoz hogy a háttérbirodalom elfoglalhassa és megszállhassa Nyugat-Európát!
fanni
2023-02-08 at 13:23
A Windsor-ház tagjai nem az eszükről (voltak) híresek. Jobb is, hogy nem visel koronát a hivatalos portréján III. Károly, ugyanis már évtizedek óta nem viselkedik klasszikus, és tiszteletreméltó királyi családként ez a dinasztia. II. Erzsébet próbálta nem kis erőfeszítéssel fenntartani ezt az imázst, de már neki is csak nehezen sikerült. A szimbólumoknak nagy jelentősége van, pláne egy monarchiában. Ha III. Károly nem büszke a koronájára, és királyi mivoltjára, akkor nem kellett volna trónra lépnie. Hátralévő életében csendben elkertészkedhetett volna. Talán neki, és a súlyos identitás-válságban lévő alattvalóinak is jobb lett volna.