Járványügyi szakértővé változott Jávor Benedek, aki a Mércére írt egy vaskos cikket gondolatairól. Jávor amellett, hogy kissé elbagatelizálja a vírust, amelyet “ártatlannak”, “olcsónak” nevez, ellentmondásba keveredik önmagával, amikor azt is leírja, hogy valójában komoly globális problémákat idéz elő a járvány, amelynek hatásait még sokáig érezni fogjuk. A politikus közben kénytelen megírni azt is, hogy a liberálisok által oly’ nagyra értékelt globalizáció igencsak káros, de, hogy szépítse a dolgot letagadja, hogy a migrációnak bármihez is köze lenne, de azt csak nagyon óvatosan ismeri be, ami a lényeg: egy vészhelyzetben a szuverén nemzetek azok, amelyek megoldást tudnak kínálni a problémára. Amúgy, az EU nem tehet semmiről.
Ebben a nehéz időszakban, amikor minden ember és minden cég azon fáradozik, hogy betartsák a kormány és a hatóságok ajánlásait/előírásait, sok mindent feláldozva a járvány lassítása érdekében, közben Jávor Benedek elbagatellizálja az egészet és olyanokat ír, miszerint:
Ne felejtsük, ez egy relatíve ártalmatlan járvány.
A politikus hosszadalmas cikkében jól láthatóan elhiszi magáról, hogy ő látja át a legjobban a helyzetet, kifejti például, hogy nem a 270 millió, mozgásában lévő – amúgy a menekültügyi szabályok miatt erősen korlátozott – menekült képviseli az elsődleges kockázatot, hanem a Turisztikai Világszervezet szerinti 2019-es 1,5 milliárd turista jelentette érintkezések, vagyis tulajdonképpen a migráció oké, mert igazából elit osztrák síparadicsomokból hordják szét a vírust a világba az emberek.
Jávor egyébként, azért tartja ártalmatlannak a vírust, mert “csak” nagyjából 350 000 megbetegedéssel és 15 000 halálos áldozattal járt eddig a világban, és egyébként a másfél milliárdos Kínában például lényegében már véget is ért.
Pedig, ez egy relatíve ártalmatlan, „olcsó” járvány.
– fejti ki a költő, és szerinte a klímakatasztrófa következtében az olvadó permafrosztból kiszabaduló sokkal durvább kórokozók is lehetnek majd egyszer.
Jávor nem tudja nem bevallani, hogy a liberális oldal által oly’ nagyra tartott globalizáció, amely a vegánoknak is megtertemti a lehetőséget az avocado fogyasztására, nem működőképes, és a szuverén nemzetek azok, amelyek a helyén tudják kezelni a kialakult helyztet és meg tudják védeni a polgáraikat. Jávor ezt úgy fogalmazza meg, hogy “egyértelműen megnő a helyi közösségek, az autonómia jelentősége”. De, ez persze nem az EU hibája, hiszen, ahogy azt leírja, “az egészségügy az alapszerződések szerint szinte teljes egészében tagállami hatáskör”, vagyis magyarra fordítva, megpróbálja megvédeni az uniót, akinek nagy valószínűséggel esze ágában sincsen megfelelő megoldást találni a helyzetre.
Ezután gyorsan megpróbál belerúgni a kormányba is, mert szerinte “különösen tenyérbemászó” a pökhendieskedés az Orvosi Kamarával vagy a pedagógusokkal, és ez véleménye szerint nem a helyzet megértéséről tanúskodik.
Jávor szerint, a gazdasági visszaesést ellensúlyozó intézkedések azonban többnyire nem azokat célozzák, akiknek a legnagyobb szükségük lenne rá, mert a rászorulók valójában azok, akiknek nincsenek tartalékaik, és azokban a szektorokban dolgoznak, amelyeket a koronavírus ellehetetlenít. Bár, nem írja le, de valószínűleg azt gondolja ez is Orbán Viktor hibája.
Véleménye szerint, Donald Trump is készülhet valamire, mert azt pedzegeti, hogy világjárványok idején nem mindig akarják a hatalomban maradni kívánó vezetők megtartani a választásokat, ennek a nagy tervnek biztosan az is része, hogy kínai vírusként kezdte emlegetni a kórokozót, hogy a pandémiát a nemzetközi feszültség fokozására használja fel.
Fotó: MTI/Mónus Márton
Facebook
Twitter
YouTube
RSS