A belvárosi önkormányzat csütörtöki, nyílt ülésen mondott le az Együtt politikusa, Juhász Péter a kerület oktatási bizottságának tagságáról. A politikus azt is bejelentette, hogy a jövőben nem vesz részt a közgyűlés munkájában sem, mert nem akar asszisztálni a kerületben zajló „tolvajláshoz, rabláshoz”. Juhász később azt közölte a Facebookján, hogy a képviselői mandátumát megtartja, mert így tud hozzájutni dokumentumokhoz. Juhász ezután átadta Szentgyörgyvölgyi Péter polgármesternek az V. kerületi ingatlanbotrányokkal kapcsolatos 16 oldalas feljelentését. A politikus beszéde végén még figyelmeztette Szentgyörgyvölgyit: „Önt nem védi mentelmi jog, és nehogy abba a helyzetbe kerüljön, hogy Rogán Antal önt tolja előre, és aztán ön kerül börtönbe. Én nagyon óvom önt ettől.” A polgármester ezután közölte, hogy elfogadja Juhász Péter lemondását és hozzátette, hogy az Együtt politikusa eddig se nagyon vett részt a közgyűlés munkájában. Az ülésről kivonuló Juhász ezt kikérte magának.
A héten derült ki, hogy az ügyészség még tavaly novemberben hivatali visszaéléssel gyanúsította meg Rónaszéki Lászlót, Budapest V. kerületének korábbi jegyzőjét. Az ügynek egy másik gyanúsítottja is van, egy vállalkozó. Azt azonban Simon Richárd, a Központi Nyomozó Ügyészség szóvivője nem árulta el, hogy Rónaszéki mikor és mit követett el. Sajtóhírek szerint viszont egy évekkel ezelőtti belvárosi ingatlanértékesítés miatt indulhatott az eljárás.
A PestiSrácok.hu is beszámolt arról, hogy Rogán Antal ellen tüntettek az Együtt és a párt szimpatizánsai szerda este az V. kerületi önkormányzat előtt. Juhász Péter a demonstráció apropójának azt nevezte, hogy az ügyészség hivatali visszaéléssel gyanúsította meg Rónaszéki Lászlót, a belváros korábbi jegyzőjét. Rónaszékit egyébként még polgármesterként Rogán Antal menesztette 2013-ban. Rogán most azt mondja, a volt jegyző meggyanúsításának nincs köze az önkormányzathoz. A Fidesz frakcióvezetője szerint ráadásul minden vagyonpolitikai döntést jogszerűen, a törvények szellemében hoztak, és amelyeket a Gyurcsány- és a Bajnai-kormány közigazgatási hivatalai is rendben találtak. „2013-ig az akkori önkormányzati törvény és a szabályok értelmében az önkormányzat hivatalát a jegyző vezette, hivatali kérdésekben ő döntött. Ebbe sem a polgármesternek, sem a testületnek nem volt beleszólása. Az ügyészség pedig 2014-ben kifejezetten a hivatallal összefüggő kérdésekben folytatott le vizsgálatot, és ennek alapján fogalmazott meg gyanúsítást a volt jegyző ellen” – hangsúlyozta Rogán Antal.
Belváros-Lipótváros Önkormányzatának közleményt küldött a csütörtöki közgyűlésen történtekről. A dokumentumban az áll: “Juhász Péter a mai testületi ülésen lemondott önkormányzati bizottsági helyéről, valamint bejelentette, hogy a testületi üléseken nem kíván a jövőben részt venni. Ezzel kifejezte abbéli szándékát, hogy nem kívánja önkormányzati munkáját, képviselői feladatait ellátni. Juhász Péterről sajtóhírekből már tudható, hogy csődbe ment cégek, adótartozások maradnak utána mindenhol. Most a képviselői munkáját adta fel, ezzel visszaélt választói bizalmával, ahelyett, hogy a választóktól kapott felhatalmazását tényleges munkára váltotta volna.”
Forrás: atv.hu
Címlapfotó: 5.kerulet.ittlakunk.hu/
Facebook
Twitter
YouTube
RSS