Júliustól az újraindítási hitelprogramok váltják a cégek likviditásának megőrzését támogató kríziskonstrukciókat a Széchenyi-kártya-programban – jelentette be a Magyar Nemzetnek nyilatkozva Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója. Hozzátette, hogy a program újraindítási, Go! elnevezésű konstrukcióival továbbra is kedvező, fix 0–0,5 százalékos kamatozású, államilag támogatott kölcsönhöz juthatnak a kis- és középvállalkozások.
A lap Orbán Viktor bejelentése nyomán kereste meg a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatóját. A miniszterelnök a Világgazdaság konferenciáján azt mondta, hogy a költségvetésnek ellensúlyoznia kell a Magyar Nemzeti Bank NHP Hajrá! programjának kivezetését. Ehhez az állam kedvező, legfeljebb fél százalék kamatozású hitelkonstrukciókat biztosít, amelyek a mikro-, kis- és középvállalkozások újraindítását segítik, és erre a célra a KAVOSZ Zrt. Széchenyi-kártya-programja a legrugalmasabb eszköz.
Krisán László a részletekről elmondta: a krízistermékek helyett július 1-jétől négy új konstrukciót vehetnek igénybe a vállalkozások, szeptembertől pedig újabb kétféle termékkel bővül a Széchenyi-kártya-program. Júliustól elérhető a Széchenyi folyószámlahitel Go!, amely kétéves, 0,1 százalékos fix kamatozású, legfeljebb százmillió forintos hitelkeretet tesz elérhetővé a gazdaság szereplőinek. Szintén rendkívül kedvező kamatozású termékként igényelhető a következő hónaptól a Széchenyi likviditási hitel Go!, amely szabadon felhasználható forgóeszközhitel. A maximum hároméves futamidejű hitel kamata fix nettó 0,2 százalék. Számos hitelcélra használható fel a magasabb összegű, legfeljebb egymilliárd forintig igényelhető Széchenyi beruházási hitel Go! és az agrár-Széchenyi beruházási hitel Go!. Az újraindulást támogató, maximum tízéves futamidejű hitel kamata a futamidő végéig fix nettó 0,5 százalék. Felhasználható hitelkiváltásra és szinte minden beruházási típusú finanszírozásra. A legnehezebb helyzetbe sodródott ágazatot segítő Széchenyi turisztikai kártya Go! maximum kétszázötvenmillió forintos folyószámlahitel-keretet nyújt az érintett szereplőknek, a futamideje akár három év.
A konstrukció szinte teljes egészében ingyenes, vagyis a nettó kamat, illetve egyéb díjtételek mértéke nulla százalékos, és csupán a nettó kezességi díjat kell a vállalkozásoknak megfizetniük. Szeptembertől pedig két új konstrukcióval bővül az Újraindítási program
– jelentette be Krisán László. A többi hitelhez hasonlóan a Széchenyi-lízingkonstrukcióhoz is kiemelt állami támogatás jár, ezért a termék fix nettó 0,5 százalékos kamattal lesz elérhető. A Széchenyi önerő-kiegészítő hitel célja pedig az, hogy a 2021–2027-es uniós programokhoz, pályázatokhoz szükséges önrész a vállalkozások rendelkezésére álljon.
Forrás: MTI; Fotó: kavosz.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS