Kellett némi idő a független-objektív médiának, hogy kitalálják, miként lehetne súlytalanabbá tenni a kormányszóvivő által felsorolt tényeket a “felejthetetlen” Gyurcsány-féle egészségügyi ellátórendszer működéséről, ami fájó sebként sajoghat a balliberális gittegylet számára, hiszen indokolatlanul próbálnak meg hadakozni még a témafelvetés ellen is.
Úgy tűnik, érzékeny ponton érintette a Magyar Kommunista Párt hivatalos utódpártjából a “megbuktatni Orbánt”- eszme mentén egységessé szerveződött ellenzéket, valamint csatolt részeiket (…), hogy Vitályos Eszter tényekkel alátámasztva reagált a Demokratikus Koalíció által megfogalmazott vádaskodásra, mely szerint “felelőtlen pénzszórás helyett valódi támogatást kellene a kormánynak adnia”. Na és persze az egészségügy és az oktatás és diktatúra.
Amikor szembejön velük a valóság, az ellenzéki oldal válaszreakcióként azonnali tagadásba kapcsol, majd ellentámadásba lendül, hogy még véletlenül se kelljen felelősséget vállalniuk semmiért, amit tettek. Hogy az egyébként nem is úgy van, de ha mégis, akkor sem egészen. Ebbe a folyóba lépett bele Juszt László, a balliberális kormányzás sztárriportere, aki most is megpróbálta nagyon gyorsan megvédeni a mundér becsületét. (Persze ebben a kontextusban azért ez erős jelzős szerkezet, már csak azért is, mert Gyurcsány és a becsület közötti kapcsolat még a végtelenben sem találkozna egymással…)
Juszt úgy fogalmazott: “Komolyan nem értem ezeket. Olyan szemrebbenés nélkül hazudnak, hogy az már tényleg zavarba ejtő.”
És képzeljék, nem Gyurcsányra és a szocialistákra gondolt -, akikről az őszödi beszéd óta köztudott, hogy mennyire (nem) szeretnek őszinték lenni -, hanem a gonoszorbánistafideszesekre.
Szerinte ugyanis Vitályos Eszter nem mondott igazat arról, hogy mennyit költött a Gyurcsány és mennyit az Orbán-kormány az egészségügyre. “A néhány kattintás után elérhető ” adatokból pedig említett Juszt László igen hamar levonta a konzekvenciát: ügyesebben kellene hazudni, esetleg megszüntetni a KSH-t. Mint írta:
A “baloldali Gyurcsány-kormány” 2005-ben, a válság előtt a GDP-nek még 8 százalékát költötte az egészségügyre. A kormányszóvivő által említett 2010-ben, – már a válság végén – 7,4 százalékot. Ezzel szemben az Orbán kormány – az elmúlt 15 évben – rendre 7 százalék alatt tartotta az egészségügy költségvetését. Volt év, hogy csak 6,3 százalékot adott az egészségügyre. A legutolsó elérhető adat szerint 2022-ben 6,7 százalékot.
Itt azért felmerülhet bennünk kérdésként: vajon mennyire reális és milyen korrekt összehasonlítani az adatokat úgy, hogy közben elfelejtjük a megadott százalékos rátát az infláció mértékéhez viszonyítani? Ugyanis ha ezt nem mulasztjuk el, akkor kissé hibázik Juszt úr érvelése és az eredmény mégiscsak a kormányszóvivő által elmondottakat támasztja alá: 2010-ben – a megadott százalékkal számolva – 2.034 milliárd Ft-ot, 2022-ben pedig 4.419 milliárd Ft-ot költött a Fidesz-KDNP kormány egészségügyi kiadásokra. A százalékok összevetése tehát hamis eredményre vezet, amit nem árt végiggondolni, mielőtt közzétesszük a Facebookon. Juszt posztja amúgy arra kiválóan alkalmas, hogy megtévessze az embereket, akik persze nyugodtan ugorjanak egymás torkának, de lehetőség szerint vonuljanak az utcára tüntetni, meg “oegygézni”. Holott nem ártana tudatosítani: a tények makacs dolgok, Juszt elvtárs pedig talán bölcsen tenné, ha nem vádolná hazugsággal a kormányszóvivőt. Egyrészt hiteltelen, másrészt aljas. Szerintem.
Gyurcsány Ferenc és a szocialisták kormányzásának az egészségügy volt az egyik legnagyobb kárvallottja
Itt halkan hívnám fel “az összes fideszes hazudik, ezért nem hiszünk nekik“- elvet valló polgártársak figyelmét arra az írásra, amit Horváth Ágnes (2007-2008 között egészségügyi miniszter) jegyzett és a Népszabadság tette közzé, még 2010-ben. Ebben úgy fogalmazott: határozott véleménye szerint válságban van az egészségügy,
méghozzá az évtizedek óta alig változó szemlélet, a jelenlegi keretek között megoldhatatlan finanszírozási problémák, a tisztázatlan viszonyok, az egészségügyi szolgáltatások költsége és az ellátásért fizetett összegek (járulékok) közötti aránytalanság, a biztosítási rendszer átalakításának elmaradása, a minőségjavító verseny hiánya s az államhoz és a mindenkori kormányhoz fűződő illúziók miatt.
Ízlelgessük ezeket a mondatokat, hiszen ebben ott van minden, ami a balliberálisok szerint csak a fideszes hazugsággyár futószalagon kiadott terméke: megoldhatatlan finanszírozás, aránytalan egészségügyi szolgáltatások, elmaradt biztosítási rendszer…Na és a cseresznye annak a bizonyos tortahabnak a tetején mégiscsak Horváth Ágnes felismerése, mely szerint az emberek a hálapénz ellenére sem jutottak minőségi ellátáshoz. Idézzük:
nem az egészségügyet mint ágazatot kell megmenteni, hanem azokat a kiszolgáltatott betegeket, akik a hálapénz ellenére sem jutnak emberséges és minőségi ellátáshoz; azokat a felkészült orvosokat, akiket a korrupció elfogadása vagy az alulfizetettség közötti választásra kényszerít a rendszer.
Nos, Béláim, ezt sem mi mondtuk, hanem az az egészségügyi miniszter, akit a szoclib kormányzat nevezett ki.
Összegezve: az egészségügy nemhogy minden sebből vérzett, hanem konkrétan a létfenntartásért küzdött a gyurcsányi reformoknak köszönhetően. Innen kellett tehát az Orbán-kormánynak működőképes ellátórendszert megteremtenie 2010 óta.
A szocialisták kormányzása idején „tartós rombolás zajlott”, a cél pedig az volt, hogy az egészségügy gyengítésével a fizetős szolgáltatásokhoz, a magánellátásba tereljék a betegeket, a szocialista kormányok 600 milliárd forintot vontak ki a szférából. Mindez persze kamu, nem igaz, meg sem történt…vagy ha mégis, akkor sem. Mert az egyértelmű számukra, hogy mindenképpen meg kell buktatni az Orbán-kormányt, bármi áron. Na és megbüntetni a “birka”, “patkány”, “rémisztő képződményeket”, vagyis a fideszes szavazókat. És még mi hazudunk szemrebbenés nélkül…? Szégyelljék magukat!
Persze, érthető, ha fáj, amikor tükröt tartanak eléjük, hogy meglássák: kifosztották, a csőd szélére kormányozták az országot, tönkretették az egészségügyet, az oktatást, kiárusították a nemzeti vagyon jelentős részét, miközben a saját zsebüket tömték. Családok százezrei éltek létbizonytalanságban, a munkanélküliek száma egyre nőtt, miközben a kis-és középvállalkozók adóterheit többszörösére emelték. A feketegazdaság és a bűnözés virágzott, gyakorlatilag maffia-államot működtettek, a titkosszolgálatot pedig saját politikai céljaikra használták fel. Kormányzásuk ideje alatt felháborítóan alacsony fizetést adtak az egészségügyi dolgozóknak és elvettek tőlük egyhavi bért. Egyetlen mentőautót sem vásároltak, hagyták leamortizálni őket és leépítették a betegellátást, Gyurcsányt és a szocialistákat sem az egészségügyi dolgozók, sem a betegek nem érdekelték, kizárólag üzletelni akartak az egészségügyön. Mindent megígértek a hatalomban maradásért: nem lesz fizetős az egészségügy, az oktatás…persze épp az ellenkezőjét csinálták mindannak, amiről akkor, és amiről most is beszélnek.
Fotó: MTI/ Földi Imre
Facebook
Twitter
YouTube
RSS