Karácsony Gergely mostanában ellátogat mindegyik budapesti kerületbe. Ez úgy zajlik, hogy a kerületből valakit küldenek érte, aki odakíséri, és a jelölt bejelenti a teljes helyi ellenzéki összefogást. Majd nem nagyon válaszol azokra a kérdésekre, amelyek arra vonatkoznak, hogy ki vesz részt ebben a teljes összefogásban, ugyanis ki a fene tudja számon tartani ebben a fene sok budapesti kerületben, hogy hol ki sértődött meg, és mégis külön indul. De hogy érdekes legyen a dolog, a miniszterelnök-jelölt főpolgármester-jelölt ilyenkor valami mást is bejelent, amit rendszerszerűen nem egyeztet az őt indító pártokkal, meg olyannal sem, aki gondolkozni szokott. Legutoljára azt jelentette be – hacsak nem fedezett fel vagy hozott létre azóta egy újabb kerületet –, hogy önálló budapesti alkotmányt szeretne. Vagy Budapest Alkotmányt.
A probléma onnan eredhet, hogy Karácsony Gergely nem ismeri az alkotmány szó jelentését. Viszont lankadatlan buzgalommal használja. Az ünnepi Facebook-bejegyzését például azzal az evidenciával kezdte, hogy ma Magyarországnak nincs alkotmánya. Persze, mert Alaptörvény van helyette. Tényleg nem szép a Fidesztől, hogy ezzel az átnevezéssel így megzavarta Karácsony Gergelyt. Gergely augusztus 20-án például a Facebookon többek között a következőt posztolta:
Ezért kezdeményeztem, hogy a 23 kerületi polgármesterrel közösen alkossuk meg a Budapest Alkotmányt, amely összefoglalja azokat az elveket, amelyekben osztozunk és amelyek zsinórmértékül szolgálnak majd a város vezetéséhez.
Nekem mindig könnybe lábad a szemem ezektől a közös értékektől, amelyek mentén aztán nem csinálnak semmit a baloldali politikusok.
Lehet, hogy csak a felzaklatott képzeletem játszik velem, de nem ígérte meg azt is néhány hete, hogy új repülőteret kellene építeni valahol messze Budapesttől? Ja, dehogy, azt követelte, hogy a kormány építsen egyet. Vegye vissza a Ferihegyet, amit a Gyurcsányék olcsón eladtak, aztán zárja be és építsen egy másikat messze, valaki másnak a nyakába. Mert egy világváros nem lehet meg repülőtér nélkül, kell a londoni mosogatáshoz a sűrű közlekedés. De közel legyen ám, és ne is zavarjon senkit.
Karácsony kampányának másik fontos eleme, hogy a sleppjével és a helyi összefogás embereivel ellátogatnak mindenféle elhagyatott ipari ingatlanokba, és követelik, hogy azokat hasznosítsák valahogy. Legyen azokban ipar újra, hogy lehessen követelni az ipar kitelepítését a városból, mert zajos és környezetszennyező; legyen helyette inkább park, közösségi tér, inkubátor ház, iroda, lakóövezet. Hihetetlen, hogy milyen sokat kell utaznia egy csomó embernek naponta. Minden iskolát fel kell újítani, az óvodát is. Bölcsőde nincs? Micsoda bukás a családtámogatási rendszer. Hány hónapra is születnek a gyerekek?
Sok elemző nem értette, hogy Jakab Péter milyen összefüggés mentén gondolkodik a második államalapításról, és Vona Gábor második reformkora sem mozgatta meg sokak fantáziáját. A moszkvai rádió hírmagyarázói szerint viszont csak Karácsony Gergelyre gondolhattak, aki október 14-én nyilván fehér Merci kabrióval fog bevonulni a budapesti városházára, hogy a nemzeti színű rongyokba öltözött Budapestet szivárványszínű zászlókba csomagolja. Ha majd ezt az ötletét megosztja a közzel, erre is, mint a Budapest Alkotmányra bizonyára azt fogja mondani az LMP a köz számára teljesen ismeretlen választmányi tagja:
Az én tudomásom szerint erről egyeztetések nem voltak, de mondom: amint megismerjük a részleteket, természetesen kezdeményezni fogjuk a különböző szakmai vitákat.
Hát azt mégse mondhatja, hogy egy teljesen alkalmatlan jelölt mögé álltunk be, elnézést, de úgyse fog nyerni, úgyhogy nem lesz baj.
AZ MSZP-s Korózs Lajos egyenesen kis köztársaságok kikiáltását várja szerte az országban, megittasulva attól a lehetőségtől, hogy az MSZP esetleg nem a legkisebb ellenzéki pártként kerül ki a választásból. A szocik még mindig azt hiszik, hogy köztársaságot úgy alapítanak, hogy ők lecsukják azt, aki ellenzi, hogy ők vezessék.
A mi kutatóintézetünk szerint viszont – tanulmányozva Karácsony Gergely személyiségét – az lenne a leghelyesebb, ha Karácsony a győzelem után egyből a koronáért küldetne és nagy kegyesen elfogadná azt. A személyisége valahogy alkalmasabb az uralkodásra, mint a vezetésre, mert ez esetben elég, ha beragyogja az országot, és nem kell olyan apróságokkal bajlódnia, hogy honnan lesz áram, ha bezárja Paksot. Mert a Karácsonyok szerint a bezárás az pont olyan egyszerű döntés és pont akkora politikusi munka, mint az egész beruházás, tervezéssel, építéssel együtt. Az ilyenek éppen addig tudnak illúziókat kergetni és eladni, amíg van egy kompetens kormány valahol. Maradjon is így.
Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS