Pesti Srácok

Karácsony továbbra is ott fúrja a Rákosrendezőre tervezett beruházást, ahol csak tudja

Karácsony továbbra is ott fúrja a Rákosrendezőre tervezett beruházást, ahol csak tudja

Karácsony Gergely továbbra is mindent elgáncsol, ami Budapest fejlődéséhez vezetne. Miközben a bicikliutakra bármikor és bármennyit szívesen költ, addig az összes olyan beruházást megpróbálja megfúrni, ami valóban szebbé és élhetőbbé tenné a fővárost.

– fogalmazott Karácsony Gergely főpolgármester egy pénteken tartott sajtótájékoztatón, amelyről a Magyar Nemzet számolt be. A városvezető elmondta: Lázár János építési és közlekedési miniszter korábban jelezte, hogy a budapestiek nélkül semmi nem fog történni a területen. Karácsony jelezte, hogy ezt az ígéretet komolyan veszik, és olyan tárgyalásokat szeretnének, ahol az érintetteknek lehetőségük lesz, hogy elmondhassák a véleményüket. A főpolgármester leszögezte, hogy a beruházás évtizedes mértékekben is jelentős, továbbá támogatják azokat a közérdekű beruházásokat, amelyekre a törvényjavaslat szerint a kormány vállalást tesz. Ugyanakkor a főpolgármester kevesellte azt a háromszáz milliárd forintot, amit a kormány a közérdekű beruházásokhoz rendelt. Véleménye szerint nem baj, ha a teljes beruházás turisztikai célokat is szolgál, azonban nem tartja helyesnek, ha egy mini-Dubaj-beruházás valósulna meg.

Korábban egy másik sajtótájékoztatón Karácsony Gergely már elmondta, hogy nem támogatja a fejlesztést és a magasházak építését ezen a területen. Azonban nem sokkal később kiderült, hogy a főpolgármester néhány évvel ezelőtt, zuglói polgármesterként, úgymond oslói mintára még támogatta magasházak építését Rákosrendezőn.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Egy politikus fiaként nekem kétszer annyit kell teljesítenem, mint az átlagnak – Portrébeszélgetés Hoppál Hunorral (VIDEÓ!)

‎PS Riport 2023 február 25.
Beleszületett a politikába, hiszen édesapja a Fidesz országgyűlési képviselője, kultúráért felelős kormánybiztos, ennek ellenére őt a média most sokkal jobban izgatja, mint egy esetleges politikai karrier. Bár sokan azt gondolhatják, hogy éppen a családi háttér miatt számára az akadályok könnyebben átugorhatóak, éppen ellenkezőleg: mindig többet kellett teljesítenie másoknál. Ahogyan a politika iránti érdeklődését, úgy a zene iránti szeretetét is a családból hozza, ha teheti, zongora mellett kapcsol ki. Pécsett született, de tanulmányait már Budapesten végzi, és most úgy látja, hogy a jövőre vonatkozó elképzeléseit itt tudja majd megvalósítani a későbbiekben. A PS Portrék e heti műsorában Hoppál Hunorral, a Grund című műsorunk műsorvezetőjével beszélgettünk.