Baloldali aktivisták szakították meg a karácsonyi igehirdetést egy Bázel melletti falusi templomban, akik az iszlamofóbia és a rasszizmus ellen emelték fel hangjukat. Az istentiszteletet tartó evangélikus lelkész, Christine Dietrich a helyi lapnak azt mondta, teljesen megdöbbent a történteken, míg egy bázeli szakember szerint az eset hatalmas támadást jelent a keresztény közösség ellen.
Néhány fiatal baloldali aktivistának köszönhetően az ünnepi istentisztelet valószínűleg sokáig felejthetetlen marad a kleinhüngeni közösség számára, akik átélték, milyen az, ha szélsőséges baloldali elveket valló kapucnis fiatalok a karácsonyi igehirdetést találják a legmegfelelőbbnek arra, hogy az iszlamofóbia és a rasszizmus ellen emeljék fel hangjukat. A történtekről több lap is beszámolt: a sajtóorgánumok arról írnak, hogy a baloldali csoportnak konkrétan a lelkésszel volt problémájuk, mert úgy vélik, hogy Dietrich “jobboldali szélsőséges és iszlámellenes”, mégpedig azért, mert néhány évvel ezelőtt a nők jogainak érvényesítését szorgalmazta azokban az országokban, ahol a vallás nevében elnyomják őket. Bár a lelkész többször kijelentette, hogy egyáltalán nem támogatja a jobboldali szélsőségeseket és nem vallja azok irányelveit sem, a kleinhüningeni falusi templom karácsonyi aktivistái szerint Dietrich “rasszista”. Az evangélikus lelkészt, Christine Dietrich-et nagyon megrázták az ünnepi istentiszteleten történtek.
Soha nem számítottam ilyesmire
– mondta, hozzátéve, hogy karácsonykor az emberek meghittségre és harmóniára vágynak, nem pedig ilyen jellegű támadásra.
Néhányan, különösen a gyerekek, féltek a kapucnis alakoktól
– mondta Dietrich a Basler Zeitungnak. Egy bázeli baloldali szakértő, Samuel Althof szerint a karácsony estéjén történtek “túl messzire mentek”. A szakértő szerint ez az eset hatalmas támadást jelent a keresztény közösség ellen. Hozzátette: teljesen megdöbbentette a baloldali csoport agresszív fellépése, és arról is beszélt, hogy eddigi munkája során még soha nem tapasztalt ilyesmit. Kiemelte: a mai társadalomban az egyház még mindig bizonyos mértékben védett helyet jelöl.
Karácsony estéjén gyakran nagyon kiszolgáltatott emberek vannak a templomban: szomorúak vagy magányosak. Az istentisztelet erőszakos megszakítása különösen tisztességtelen az ilyen emberekkel szemben
– fogalmazott a bázeli szakember.
Forrás: Basler Zeitung
Facebook
Twitter
YouTube
RSS