Pesti Srácok

Ruszin-Szendi luxusvillával és zsírleszívással becsülné meg a magyar katonákat is?

Ruszin-Szendi luxusvillával és zsírleszívással becsülné meg a magyar katonákat is?

Ruszin-Szendi Romulusz ex-tábornok, aki a vezérkari főnöki pozíció elbukása után tanácsadói szerepet vállalt a Tisza Pártnál, megint lágy hangnemre váltott, hogy manipulatív posztjában újra az emberek lelkére hasson, ha már ész hiányában az emberek elméjére nem tud. Az ex-tábornok többek között írt a magyar katonák megbecsülésének szükségességéről, valamint a honvédelmi miniszter alkalmatlanságáról. A volt Toka-tábornok csak éppen saját húzásait felejtette ki a történetből, vagyis azt, amikor Romulusz annyira "túlértékelte" magát a honvédségben, hogy jöhetett jutalomként a zsírleszívás és a több száz millió forintos szolgálati lakás is. Érdekes, azokban az időkben Ruszin-Szendit egyáltalán nem érdekelte a magyar katonák megbecsülése, csakis a sajátjáé.

Ruszin-Szendi, aki tanácsadói szerepén túllépve már egyéni képviselőjelölt is lett a Tisza Pártban, megint csak arról értekezett, hogy ő, a "nagy szakértelemmel" rendelkező ex-tábornok mindent sokkal jobban tud a jelenlegi honvédelmi vezetésnél, noha, az igazság az, hogy Ruszin-Szendi vezérkari főnökként a rábízott feladatot sem tudta végrehajtani és megvalósítani. De annyi baj legyen, mert a korábbi tábornok megtalálta a "sértődöttek gyűjtőhelyét", ahol a "fősértett és nélkülözött" Magyar Péter köré gyűlhettek, aki jelzőfáklyaként világított azok számára, akik a Fideszből azért ábrándultak ki, mert az ő véleményük szerint nem becsülték meg annyira őket, amennyire kellett volna, vagyis nem kapták meg azt a pozíciót, amire áhítoztak. És Magyar Péteréknél biztos, hogy minden más lesz, mert ott a "selejtek" között majd nagyobb esélyük lesz! És így is lett!

Ruszin
Ruszin-Szendi itt még büszkén feszített a fideszes politikusok előtt. 

Ruszin-Szendi igazságot akar a magyaroknak, miközben a tárgyalóasztalnál Slava Ukraini-val búcsúzik

Szóval Romuluszunk is megtalálta a maga számításait, és minden módon és felületen igyekszik a magyar emberek és katonák megmentőiként beállítani magát. Igaz, hogy a Tisza valóban a sorkatonaság bevezetése mellett van, és ahogy lehet, az ukrán frontra küldené a magyar fiatalokat azért, hogy azok egy olyan korrupt nemzetet védjenek meg, amelyért az ukránok sem akarják ontani a vérüket. Ruszin-Szendi a posztban azt írja ezzel kapcsolatban, hogy a magyar kormány azzal erősít rá a fiatalok félelmeire, hogy

fenyeget, rémisztget, és azzal dobálózik, hogy „majd a Tisza küldené őket az ukrán frontra”. Ez nem politika — ez felelőtlenség.

Mármint Ruszin-Szendi szerint az a felelőtlenség, ha valaki lerántja a leplet egy párt valódi szándékáról, és azt megosztja saját választópolgáraival. 

Sőt, a volt vezérkari főnök annyira el van ragadtatva a ukrán katonáktól és annak jellemétől, hogy a NATO tárgyalásokon is a hazafiságot és a kötelességtudatot sutba dobva eltért a magyar kormányzati állasponttól, és az ukrán narratívát képviselte! A tárgyalások végén a mondandóját pedig egyszerűen "Slava Ukraini'-val (Dicsőség Ukrajnának) zárta. És egy ilyen ember beszél a magyar katonák és az emberek érdekeinek igazságos képviseletéről?

De Ruszin-Szendi, ahogy írja, ő márpedig tudja, hogy milyen a katonai hivatás, ő érti "a katona életének logikáját, az áldozat súlyát, a szolgálat belső fegyelmét", szemben a "kaszinóbetyárnak" bélyegzett honvédelmi miniszterrel, aki nincs tisztában ezekkel. Romulusz továbbá azt írja:

Számomra a haza védelmének első törvénye egyszerű: tisztelni kell azokat, akik érte élnek és érte kockáztatnak. Megbecsülni, támogatni, elismerni őket — nem szavakban, hanem a mindennapok valóságában.

Nos, azt már láttuk, hogy Toka-tábornok hogyan jutalmazta meg magát egy kis zsírleszívással, noha a katonák állóképességének fontosságáról beszélt, majd jöhetett a közpénzből felépülő 900 millió forintos "szolgálati lakás", mármint luxusvilla Dunakeszin, ahol a pezsgőfürdőn és a mozin kívül  még a családi monogramos díszítések is helyett kaptak. 

Ruszin
Mi ez, ha nem mérhetetlen egoizmus és hatalomvágy? Ruszin-Szendi monogramja a dunakeszi villájának üvegén. 

Ruszin-Szendi Romulusz főnökéhez, Magyar Péterhez hasonlóan csak egyetlen embert tisztel, mégpedig saját magát. A magyar emberek és katonák megélhetése és boldogulása pedig addig és annyiban érdekli őket, ameddig és amennyiben hasznot húzhatnak belőlük. 

 

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.