Pesti Srácok

KDNP: Nem állhat helyre Szíria a helyi keresztény egyházak megerősítése nélkül

KDNP: Nem állhat helyre Szíria a helyi keresztény egyházak megerősítése nélkül

A keresztény egyházak megerősítése nélkül Szíria „nem állhat helyre”, ugyanis társadalmi elfogadottságuk révén ezek hídszerepet töltenek be a polgárháború sújtotta régióban az oktatásban, az egészségügyben és a kultúrában – jelentette ki Hölvényi György kereszténydemokrata európai parlamenti képviselő szerdán Brüsszelben az MTI-nek a témában rendezett konferenciáról nyilatkozva.

A képviselő – aki egyúttal az Európai Parlament néppárti frakciójában a vallások közötti párbeszéddel foglalkozó munkacsoport társelnöke – hangsúlyozta: ha a keresztények elmenekülnek a konfliktusok elől és nem térnek vissza Szíriába, az az ország jövőbeni kibontakozását, biztonságát, társadalmi struktúráját alapvetően érinti. Ezért kötelessége Európának a közel-keleti keresztény közösségek megerősítése, nem vallási, hanem emberi jogi és biztonsági alapon – emelte ki.

Forrás: MTI; Fotó: Wall Street Journal

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rejtélyes cég tűnt fel Szombathelyen és sorra kapja a megbízásokat a várostól: végrehajtások sora és a szakmai tapasztalat hiánya sem akadály

Exkluzív 2022 szeptember 11.
Kisebb botrányt váltott ki a minap Szombathelyen, hogy a Savaria Karnevált, amely mellesleg Közép-Európa legnagyobb történelmi rendezvénye, nem a korábbi, már sokszor bizonyított cég biztosította. Az új megbízott vállalkozó biztonsági őrei - akiket alvállalkozóként vontak be - botrányosan viselkedtek a látogatókkal. A megyei napilap számolt be róla, hogy az őrök obszcén kifejezésekkel illették az embereket, nyomdafestéket nem tűrő trágárkodással ürítették ki éjjel 1 órakor a borok utcáját. A Savaria Történelmi Karnevált mostanáig rendszeresen biztosító Marcus Security szombathelyi partnere szerint politikai indíttatás és bosszú áll a váltás hátterében és nem mellesleg más munkákat is elvettek tőlük, úgy hogy szakmai eredményeik magukért beszélnek. Még ennél is izgalmasabb, hogy kik kapták a Marcus Security helyett a munkát. A három 30-as éveiben járó fiatal, akik érdekeltségébe a város által nem is csak a Savaria Karneválra leszerződtetett cég mögött egészen elképesztő cégháló bontakozik ki, már becsődölt cégekkel, végrehajtások sorával. És feltűnik a színen egy korábbi baloldali országgyűlési képviselő-jelölt is.