Közbeszerzési felhívást tett közzé a BKV Zrt. 35 darab használt, alacsonypadlós villamos beszerzésére – számolt be mai számában a Világgazdaság. Mint ismert, a BKV igazgatósága még július közepén döntött arról, hogy az új CAF típusú villamosok helyett – amiket a 2014-es áron tudtak volna beszerezni – a harmincéves frankfurti, légkondicionáló nélküli szerelvényeket vásárolja meg.
A kiírás szerint az év végéig egy, a jövő év folyamán 14, 2025. január 1. és 2026. december 31. között pedig 20 darab jármű beszerzését tervezi a közlekedési társaság. A közbeszerzést a BKV felhívással induló tárgyalásos eljárásként folytatja le. Az ajánlati felhívásban az szerepel, hogy a BKV a megkötendő szerződést a Fővárosi Önkormányzat döntése alapján biztosított forrásból tervezi finanszírozni, a tervezett költség ugyanakkor nem szerepel benne.
A Világgazdaság szerint a korábbi információk alapján nyolcmilliárd forintot megközelítő összeg valószínűsíthető. A lap emlékeztet, hogy Tüttő Kata főpolgármester-helyettes korábban használt német villamosok beszerzését javasolta a fővárosnak. Előterjesztése szerint 35 darab, Frankfurtban a használatból fokozatosan kivonni tervezett jármű érkezhet a budapesti villamoshálózatba mintegy 7,7 milliárd forintért. A megvásárolandó villamosok 1993-as, illetve 1997-es gyártmányúak. Ezek a járművek vennék át a Ganz csuklós villamosok helyét. A korban hasonló frankfurti villamosok azonban szintén nem klimatizáltak, de a főváros utólag szereltetne beléjük klímaberendezést. Karácsony Gergely főpolgármester – mint ismert – a hármas metróval kapcsolatban is ugyanezt mondta, mégsem lett megoldva a klíma a felújított szerelvényeken.
Lehetett volna CAF villamost is venni jó áron
A Budapesti Fejlesztési Központ vezérigazgatója, Vitézy Dávid korábban egy Facebook-posztban jelezte, hogy az előző városvezetés 2014-ben úgy kötött szerződést a CAF-fal, hogy most is lehetett volna 51 darab új villamost rendelni a 2014-es áron, de a Főváros nem ezek, hanem a kiselejtezett frankfurti járművek mellett döntött.
Forrás: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS