Pesti Srácok

villamosbeszerzés

Ráéghet Karácsonyra a villamos-gate – Frankfurtból kiszuperált „grillsütőket” venne Budapestnek a főpolgármester

SMSusánszky Mátyás Magyar ugar 2021 november 19.
Karácsony Gergely majdhogynem Frankfurt roncstemetőjévé züllesztette Magyarország fővárosát, legalábbis, ha a Közbeszerzési Hatóság egy kiadós, százötvenmillió forintos bírsággal nem akasztja meg a főpolgármester által gründolt villamosbeszerzést. Mint ismert, Karácsony a járványt kihasználva olyan lestrapált német villamosok beszerzésére kötött szerződést, amelyeket a derék frankfurtiak csak grillsütőnek csúfolnak, mivel klíma hiányában még a tüzes germán nyárban is annyira felforrósodnak, hogy az utasok sült csirkeként szállnak le róluk. A villamosbeszerzés visszásságai miatt azonban Volner János, a Volner Párt elnöke feljelentést is tett, mivel szerinte büntetőjogi aggályokat is felvet a gyanús „közbeszerzés”. A témában tartott sajtótájékoztatón a pártelnök portálunknak elmondta: a 3-as metrón még törülközőbe bugyoláltan tiltakozó főpolgármester olyan villamosokat járatott volna Magyarország fővárosában, amelyekbe nemhogy klímát nem lehet szerelni, de még a villamos áramot sem tudják visszatermelni fékezéskor a rendszerbe, ami manapság már alapkövetelmény. Érdeklődésünkre Volner arról is beszélt: az általa kigyűjtött adatok arra is utalnak, hogy Tüttő Kata, a városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes előterjesztése javasolja konkrétan és egyértelműen a frankfurti villamosok beszerzését.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!