Pesti Srácok

Kijev az óvodákban és az általános iskolákban is betiltja az orosz nyelvet

Kijev az óvodákban és az általános iskolákban is betiltja az orosz nyelvet

Ukrajna ismét bizonyítja, hogy milyen egy igazi, demokratikus európai jogállam viszonya a nemzeti kisebbségekhez, Kijev ugyanis eldöntötte, hogy Oroszország agressziójáért azokon áll bosszút, akik a legsúlyosabb fenyegetést jelentik számára: az óvodás és általános iskolás gyerekeken.

Nem fognak többé orosz nyelvet oktatni a kijevi óvodákban és általános iskolákban, a határozatot november 10-én, a kijevi városi tanács második ülésének plenáris ülésén fogadták el, 64 szavazat támogatta a kezdeményezést – idézte a közleményt a Mandiner. Vagyim Vaszilcsuk, a Kijevi Városi Államigazgatás tagja, az oktatási és tudományos, családügyi, ifjúsági és sportügyi állandó bizottság elnöke szerint „nem célszerű és helytelen” az orosz nyelv tanulását az Oroszországi Föderációval fennálló konfliktus körülményei között folytatni.

– szögezte le.

PestiSracok facebook image

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!