Gyárfás Tamás perében is fontos bizonyítékként tekint a vádhatóság annak a férfinak a vallomására, aki korábban több más tanúval együtt kezdett el beszélni eddig még fel nem derített, a ’90-es években történt leszámolásokkal összefüggésben – tudta meg a PestiSrácok.hu. Információink szerint a tanú Portik szűk bizalmi köréhez tartozott, ám sokáig hallgatott, így a Fenyő-ügyben is csak jóval a vádemelés után, tavaly szólalt meg. Úgy tudjuk, a bíróságon is meg fogják hallgatni az iratokban számmal jelzett, védett tanút, aki a Gyárfásék elleni vádat erősíti.
A Fenyő-gyilkosság perében is fontos bizonyítékként tekint a vádhatóság annak a férfinak a vallomására, aki korábban több más tanúval együtt vallott eddig még fel nem derített, a ’90-es években történt leszámolások ügyében – tudta meg a PestiSrácok.hu. Információink szerint a tanú Portik szűk bizalmi köréhez tartozott, ám sokáig hallgatott, így a Fenyő-ügyben is jóval a vádemelés után, tavaly szólalt meg, miután egy másik leszámolásos ügyben tett vallomásában a Fenyő-ügyre is kitért. Úgy tudjuk, a bíróságon is meg fogják hallgatni az iratokban számmal jelzett, védett tanút, aki – a hatóság álláspontja szerint – a Gyárfás és Portik elleni vádat erősíti. Értesüléseink szerint a Fenyő-ügyben is kipakoló férfi egyike volt azoknak a személyeknek, akiknek a segítségével a Pintér Sándor belügyminiszter utasítására létrehozott „Portik-csoport” leporolta a Gyüre-gyilkosságot, illetve az 1995-ben a saját autójában felrobbantott jordán pénzváltó, az esküvője előtt egy nappal szitává lőtt Muskovics Gyula, valamint a Prisztás-vagyon örököse elleni merényletkísérlet aktáját, de a tanúk beszéltek az 1998-as politikai robbantásokról is. Ezekről az ügyekről bővebben itt olvashatnak.
Visszatérve a Fenyő-gyilkossághoz, Gyárfás Tamás ellen a Fővárosi Főügyészség 2019 nyarán emelt vádat felbujtóként, előre kitervelten elkövetett emberölés miatt a Fenyő-ügyben. A vádirat szerint Gyárfás az 1990-es évek meghatározó jelentőségű médiavállalkozója volt, akárcsak Fenyő János. Az úszószövetség volt elnöke és a Vico nagyhatalmú ura között az 1990-es évek közepétől üzleti vita, hatalmi harc, és ezekből fakadóan erős személyes ellentét alakult ki. Gyárfás 1997-ben elhatározta, hogy a játszma végleges lezárása érdekében megöleti Fenyőt. Emiatt 1997 szeptemberében megbízta Tasnádi Pétert, hogy szervezze meg a gyilkosságot, aki azt tizenkétmillió forintért vállalta, azonban, miután átvett hatmillió forint előleget, nem teljesítette a megbízást. Ezért Gyárfás megbízta az éjszakai életben már akkor is jól ismert Portik Tamást is, hogy ölesse meg Fenyő Jánost. A vád szerint Portik a megbízást elfogadta, és rávette – az emiatt időközben jogerősen elítélt – Jozef Roháčot a médiamogul megölésére. Roháč 1998. február 11-én a késő délutáni órákban a II. kerület, Margit utcán a piros lámpánál, a gépkocsijában várakozó Fenyőhöz lépett, és egy gépfegyverrel kivégezte a médiacézárt.
Gyárfás szerint abszurd a vád
Az úszószövetség egykori elnöke ugyanakkor azt állítja, soha, senkinek nem adott megbízást Fenyő János megölésére, a Portik-féle felvételek inkább a védekezését igazolják, hiszen az Energol-vezér abban volt érdekelt, hogy kicsikarjon tőle egy mondatot, miszerint az ő parancsára likvidálták Fenyő Jánost, ám ez nem sikerült, mert Portik provokációját mindig visszautasította. A Fenyő-üggyel kapcsolatban korábban megszólalt portálunknak Zamecsnik Péter, aki hangsúlyozta: a rendelkezésre álló bizonyítékok még a megalapozott gyanúhoz is gyengék. Az ügyvéd hozzátette, miután Gyárfás visszakapta a Nap-kelte szerkesztési jogát, győztesként élte az életét: innentől kezdve megszűnt az ellenségeskedés, ezek után teljesen kizárt, hogy másfél évvel később megrendeljen egy gyilkosságot, ráadásul Fenyő és Gyárfás kibékültek egymással, amire még okirati bizonyíték is van, mi több, kezet fogtak. Fenyő nevében nem nyilatkozhatom, de az biztos, hogy Gyárfás a megállapodást komolyan vette, visszakapta a Nap TV-t, és sikeres ember volt – mondta az ügyvéd, kiemelve, hogy a hangfelvételeken egyszer sem hangzik el a megbízás, sőt, a felvételek cáfolják a vádat Gyárfás Tamással szemben, és sokkal inkább az ő védekezését támasztják alá.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS