Pesti Srácok

Kocsmai igazságok – Adóztatással akarja elszegényíteni a magyar középosztályt a Tisza Párt

A Tisza Párt adócsökkentést ígér, amelyet adóemelés útján fog elérni. A Tisza ezen zseniális adózási tervéről mindenkinek hallgatnia kell, mert ha a választók megtudják, akkor biztos elhiszik a Fidesznek, hogy a magasabb adókulcsok adóemelést jelentenek. Tarr Zoltán is tudta, hogy miről kell hallgatnia.

A Tisza Párt alvezéreinek etyeki fórumán olyan kommunikációs ámokfutást adott elő a párt alelnöke és adóügyekkel foglalkozó szakértője, amely a Tisza még csak esetleges és majdani 2026-os vereségének egyik alapvető oka is lehet. Tarr Zoltán ugyanis nem beszélt az adózásról, csak arról, hogyha beszélne, akkor elvesztenék a választást, mert kiderülne hogy mekkora hatalmas adóemelést terveznek.  Okos.

adózás
Tarr Zoltán (jobbra), az az ember aki elmondja mindenkinek, amit senkinek nem szabadna tudnia a Tisza adózási terveiről.

 

A Tisza Párt adózással kapcsolatos terveitől ki fog törni a frász

A legfontosabb ami a Tisza adóterveiből kiderül, hogy a párt vezetőinek fogalma sincs az ország rendszerváltás utáni adózás-történetéről, a jelenlegi adórendszer logikájáról, a magyar lakosság adózási hajlandóságáról, a jelenlegi rendszerben jól kezelt adóelkerülési technikákról és számtalan más alapvető dologról sem. Ahogy arról sem, hogy a különböző adórendszerek mögött mennyire különböző társadalomfilozófiák húzódnak meg, illetve egy élet- és kultúraidegen adórendszer milyen drámai erővel rombolja szociológiai értelemben például a középosztályt és erősíti a szegénységet. És ezek pont egy ilyen adórendszer bevezetését ígérték meg a rajongóiknak, miközben azt is elmondták a saját szájukkal, hogy a választásokig persze lapítani fognak, mert egy ilyen rablási tervvel nem lehet nyerni. 
 

Szabó Gergő főmunkatárs, Bálint Botond vezető szerkesztő a Kocsmai igazságokban.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!