Több mint húsz előterjesztést fogadhatnak el a képviselők az Országgyűlés jövő heti újabb, kétnapos rendkívüli ülésén. Kedden egyebek mellett végleges döntést hozhatnak a 2016-os költségvetési javaslatról is, amelynek zárószavazásához a Költségvetési Tanács is hozzájárult.
A Ház rendkívüli ülésének összehívását Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes kezdeményezte a kormány nevében a Kövér László házelnöknek írt, a parlament honlapján olvasható levelében.
Az Országgyűlés elnökének javaslata alapján a hétfői ülés 13 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd – a márciusban bevezetett új munkarend előtt megszokott – egyórás interpellációs időszak következhet, azonnali kérdésekkel és kérdésekkel kiegészítve.
Az első ülésnap a kedden elfogadni tervezett előterjesztések bizottsági összegző módosító javaslatainak tárgyalásaival ér véget, várhatóan a késő esti órákban.
A képviselők kedden huszonnégy előterjesztésről dönthetnek, elsőként a jövő évi költségvetésről.
A Ház a hét elején fogadta el a jövő évi büdzséhez benyújtott összegző módosító indítványt, véglegesítve ezzel a büdzsé bevételi és kiadási főösszegét. Ennek értelmében a 2016-os költségvetés bevételi főösszege 15 800 milliárd, a kiadási 16 561 milliárd forint lesz, a hiány pedig 761 milliárd forint.
A zárószavazást a Költségvetési Tanács hozzájárulását követően tarthatják meg, a testület szerint az idénre várható GDP és államadósság, valamint a jövő év végére tervezett GDP reális prognózison alapul. A tanács úgy látja, hogy a 2016 végi államadósság-mutató értéke 73,3 százalék lesz, egy százalékkal alacsonyabb az idénre várt 74,3 százalékos szintnél, vagyis teljesül az alaptörvénybe foglalt államadósság-szabály.
A parlament emellett a közelmúltban tárgyalt indítványok közül dönt például az állami vagyont, az adóhatóságot, a mezőgazdaságot, továbbá a közlekedést érintő javaslatokról.
Kedden a szavazásokat követően három előterjesztés általános vitáját is megtartják, így terítékre kerül a szerencsejáték-törvény fideszes módosítására vonatkozó indítvány mellett az Állami Számvevőszék (ÁSZ) és az alapvető jogok biztosának tavalyi tevékenységeiről szóló beszámoló is.
Forrás: mti
Facebook
Twitter
YouTube
RSS