A magyar kormány elkötelezett a nők és férfiak közötti egyenlőség és együttműködés erősítése mellett, valamint a testi-lelki-szellemi egészség védelme iránt – erről beszélt a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára az Európai Unió soros elnöksége alkalmából rendezett tanácskozáson Budapesten.
A tárca csütörtöki közleménye szerint Koncz Zsófia hangsúlyozta, Magyarországon a 2010-es családbarát fordulat óta folyamatosan emelkedik a három év alatti kisgyermeket nevelő 25 és 49 év közötti anyák foglalkoztatottsága: 2010 és 2023 között 66,6 százalékról 78,4 százalékra emelkedett, ami 12 százalékos javulást jelent. A nők munkanélküliségi arányát tekintve a 2023-as adatok szerint Magyarország a hetedik legkedvezőbb mutatókkal rendelkezik az Európai Unióban – tette hozzá az államtitkár. Koncz Zsófia elmondta, hogy a kormány 2010 óta jelentős intézkedéseket tett a nők érdekében, hozzásegítve őket, hogy a munkában és a magánéletben egyaránt kiteljesedhessenek.
A cél az, hogy a gyermekvállalás ne járjon hátrányokkal a munkaerőpiacon, a nők pedig rugalmasan dönthessenek arról, mikor és hogyan szeretnének visszatérni a munka világába – emelte ki az államtitkár. Ennek érdekében nemzetközi szinten kiemelkedő családpolitikai intézkedéseinkkel biztosítja a kormány, hogy az anyák különböző támogatásokban – például gyedben és gyesben – részesüljenek, 2010 óta pedig több mint duplájára növelte a bölcsődei férőhelyek számát, ezzel is elősegítve az anyák foglalkoztatását – számolt be róla Koncz Zsófia. Az államtitkár közölte, a kormány támogatja a nők és férfiak közötti egyenlőség elvét, valamint a családok döntési jogát saját ügyeikről, gyermekeik neveléséről.
Forrás: MTI; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS