Magyarországot legalább egy bő évszázada próbálják megszakérteni. Hol Párizsból, hol Berlinből, a legutóbbi időkben pedig Brüsszelből. Akarom mondani, Langleyből. A korábbi próbálkozásokkal közös nevező immáron csak a rosszindulat maradt, a precíz kibánás, ellehetetlenítés, mint ami például Trianon, vagy a II. világháború borzalma volt, már elmarad újkori ellenlábasaink képességtárából. Amikor olyan színvonaltalanul akarnak lejáratni minket, hogy küldenek Budapestre egy Párbeszédet, Brüsszelbe meg egy Daniel Freundot, aki “Hungary expert”, vagyis Magyarország-szakértő lett, csak mert a Google-n rákeresett a gulyás levesre (és részt vett a láthatóan silány minőségű illetékes tréningen), akkor mi már csak kérünk egy kávét, és boldogan szemléljük a vergődést. De tényleg, legalább a budapesti, magyarul beszélő ügynököknek tarthattak volna egy átfogóbb kurzust arról, hogy milyenek is a magyar emberek.
Daniel Freund jó barátunk Brüsszelben: rendszeresen megszakérti a magyarországi eseményeket, és olyan gyakorisággal posztol Orbán Viktorról, hogy az már kérdéseket vet fel túlzott rajongását illetően. Egyes EP-folyosói pletykák és beszámolók szerint a zöld-liberális politikus olyan talpraesett, hogy a saját cipőfűzőjét nem tudja egyedül bekötni, dehát véleménye van, illetve valami fatális véletlen, és a német választók végtelen tudatlansága végett mandátuma is van– ráadásul balszerencsénkre e kettő egyszerre–, szóval kénytelenek vagyunk hallgatni, hogy éppen mit akarnak, hogy gondoljanak rólunk Langleyben.
Ennek a véleménynek a felerősítésében véletlenül éppen partner a liberális média is, a német Spiegel például Magyarország-szakértőként hivatkozott Barátunkra. Mint ilyen, a sötét(zöld) képviselő a hétvégén arról értekezett, Orbán Viktor alatt megszűnt a demokrácia, az EU pedig nem tesz semmit ez ellen. Ja, és ha már EU, X-oldalán személyes bemutatkozásában nem mást ír, mint hogy
a korrupció ellen küzdök, az Európai Föderális Köztársaságban.
Kell még valamit mondanom, Ildikó?
Az alapállás tehát az, hogy aki nem hisz a nagy Nagy Német Európai Birodalomnak való feltétlen behódolásban, az autokrata. Értjük, nem? Xerxész végre meghozta a demokráciát Athénnak!
Eleve felháborító valakit egy ország szakértőjének nevezni, mikor egy szót nem beszél az adott nyelven. Hogy Barátunk brüsszeli pamfletekből tanulmányozta azt a keveset is, amit Magyarországról tud, szóra sem érdemes, csak a normál ügymenet része: teljesen mindegy, hogy mit hazudnak, az átlag európai honpolgárnak fogalma sincs Magyarországról, távolabbi vidékeken azt is megkockáztatom, hogy a nagy többség egy vaktérképen sem tudna rábökni. Mondjuk lehet, hogy a saját hazájára se…
Mindez persze nem is fontos, hiszen ők nem “expertek”. Nem “szakértők”. Az csak olyan misztikus, kiművelt férfi (bocsánat a nyilvánvaló sovinizmusért!) lehet, mint Barátunk. Ő már letette a névjegyét az asztalra. De mivel is? Penetráns hazudozással. Például arról, hogy megszűnt Magyarországon a demokrácia. Minden héten újra.
Ha már szakértő, szakértsük meg akkor együtt a magyar demokráciát! Hazánkban uniós átlag fölötti részvételi arány volt az EP-választáson, tisztán arányos választási rendszerben, amiért folyamatosan siránkoznak az olyan deficites demokráciák, mint Belgium, ahol a legutóbbi két kormányalakítás több mint egy évig tartott. Szerencsére egy EP-választás nem vágja tönkre a tagállamok funkcionalitását, de fokmérőnek kiváló arra vonatkozóan, hogy melyik pártról mit gondolnak az emberek. Barátunk barátairól pedig az volt a véleménye (brutális részvételi arány mellett), hogy inkább még Brüsszelben se rontsák a levegőt. Maradt Langleynek egy Magyar Péter, aki az első buliban taccsra rakta magát, majd rövidest a nadrágját is.
De ugye hozott anyagból kell dolgozni. Dolgozunk abból, amit az amerikai szolgálatok hoztak nekünk. Mindeközben kíváncsian várjuk a következő demokrácia-projektet, s csak reménykedünk, hogy nem olyan lesz, mint Afganisztánban. Ha már Kabul Rózsáját idetelepítették. És miközben ezt a vergődést halljuk, látjuk, nézzük, a konzervatív-patrióta közösség csak kér egy kávét, hiszen az ilyen európai Barátok, szakértők megírják a következő választási kampányt.
Fotó: MTI/Soós Lajos
Facebook
Twitter
YouTube
RSS