Gerendai csettintett, Bütyök ugrott – Így lett hirtelen Sziget-barát a Tisza

Mivel Bütyök számára továbbra is az a legfontosabb, hogy mit szeret a Facebook népe, és ők nem a nagypolitikával foglalkoznak, hanem a belvárosi bulikákkal, így nem meglepő dolog, hogy azonnal vigyázba vágja magát, ha a Sziget szervezője azt parancsolja neki. Ezért nem hidaltunk le attól, hogy azonnal irányt váltott fesztivál-ügyben, mikor Gerendai Károly magához hívatta.
Gerendai Károly a Sziget fesztiválért bejelentkező vállalkozó tulajdonképpen magához hívatta Magyar Pétert, akit azonnal jobb belátásra bírt, így a Tisza Párt a nagy ellenzőjéből hatalmas támogatójává vált annak az elképzelésnek, hogy ismét a milliárdoshoz kerüljön a hatalmas biznisz – tudta meg a Magyar Nemzet.

De kezdjük az elején. A Sziget fesztivált szervező külföldi tulajdonos rájött, hogy a magyar Woodstock nem túl kifizetődő, ezért elhatározta, hogy inkább hagyja a fenébe az egészet. Gerendai Károly, aki tulajdonképpen megalkotta a rendezvényt, majd jó pénzért (sok sok milliárdért) eladta azt, úgy gondolta, hogy most, mivel lement az árfolyam, visszavásárolja.
Ezzel még a fővárosi közgyűlésben is lobbizott, de Karácsony Gergelyen kívül sok támogatót nem talált, a pártok és a közgyűlés nagy többsége nem támogatta az ügyet. Még a Tisza Párt sem. Egészen addig, míg Gerendai lábhoz nem rendelte Bütyköt és rá nem parancsolt, hogy álljon mellé, vagy nem kap több lájkot.
Gerendai szereti Magyarországot, Bütyök meg a pénzt
Gerendai, a Szeretem Magyarországot Klub elnöke a Magyar Nemzet értesülései szerint tulajdonképpen kész helyzet elél állította Magyart: vagy mellé áll, vagy elveszti a támogatását, ami pénzt, paripát és fegyvert jelent. Tekintve ugyanis, hogy a Tisza Párt jelenleg szinte csak a közösségi médiában létezik, a belpesti bulizni vágyó tömeg szembefordítása velük komoly csapást jelentett volna Magyar piramisjátékára (ha pedig számba vesszük azt is, hogy a Kutyapárt szavazói ettől gyorsan kihátráltak volna a Tisza mögül, ez jelentősen gyengítette volna a balos összefogás bástyáit).
A vállalkozó egyébként már korábban megkörnyékezte a zsebmessiás gyülekezetét, sőt, ahogy ez a balos oligarcháknál nem ritka, a korábbi ellenzéki erőkkel is megpróbált összefogni. A Direkt 36 korábbi cikkében beszámolt egy esetről, amikor Magyar Péter öccse, Magyar Márton, valamint a Márki-Zay Péter mellől a Tiszához csapódott Juhász Gábor látogattak el a klubba. A portál szerint a 2024 március 6-án, a Bálint Ház nevű kulturális központban tartott zártkörű rendezvényen a két tiszás „együtt lépett oda a klub egyik vagyonosabb tagjához, hogy Magyar Péter nevében felvegyék vele a kapcsolatot. A klubtag ezen nem lepődött meg, Márki-Zay kampányából ugyanis korábbról már ismerte Juhászt. Az üzletembertől azon az estén Juhászék még nem kértek pénzt, csupán a figyelmébe ajánlották Magyar Pétert”.
Mindemellett Gerendai nyilvánosan is tett olyan kijelentéseket, amelyek arra utalnak, hogy a Tisza Párt irányába puhatolózik. A 24.hu tavalyi Della Podcastjában a Magyar Péter-jelenség kapcsán úgy fogalmazott:
Abból a szempontból nagyon izgalmasnak tartom a jelenséget, hogy nagyon átrendezte a meglévő és úgy tűnt, hogy már nagyon átcsontosodott erőviszonyokat, és szerintem az ráfért erre az országra, hogy egy kicsit legyen egyfajta ilyen megújulás, átrendeződés. […] Magától attól, hogy van változás, attól én inkább lelkes vagyok, mint elkeseredett. Attól, hogy mit hoz ez a változás, hát az akár hozhat rosszabbat is.
Gerendai korábbi próbálkozásairól bővebben ITT olvashatnak.







