Nem szeretnék olyan korban megöregedni, amikor ezer évig igaznak tartott tapasztalati tényeket kérdőjeleznek meg – mondja Kovács Ákos dalszerző, aki a vele készült interjúban kitért arra is, hogy ő hogyan látja a háborút és annak esetleges befejezését, de megtudhattuk azt is, miért gondolja, hogy a gyermekei generációja lesz az első nemzedék, amelynek kevesebb szabadság jut, mint a szüleiknek.
Kovács Ákos 2020-ban adott ki egy lemezt azzal a címmel, hogy Az utolsó békeév. Két évre rá pedig kitört a háború, amivel kapcsolatban azt mondta, hogy akinek van füle a halláshoz, szeme a látáshoz, az sejthette, hogy hova futhat ki a történet. Ugyanakkor nem örül, hogy az előérzet beigazolódott. Viszont az a két évtizedes „jóslat”, hogy az „égi lesz az új törvény”, nem vált be, de ezzel kapcsolatban a zenész kifejtette, hogy azon próbált poénkodni, hogy a tévét nézed, de ő is néz téged. Ma már viszont ez tulajdonképpen tényleg így van, hiszen a kommunikációs eszközeink valóban figyelnek minket. Kifejtette:
Rémisztőnek tartom, hogy a digitális bennszülöttnek számító fiatal generáció képviselői ennek nem csupán tudatában vannak, hanem fenntartások nélkül elfogadják, mintha nem értenék a veszélyeit. Rossz nézni, hogy számukra természetessé válnak a központi narratívák, amelyek megszabják, mitől kell félni, hogyan kell gondolkodni, milyen morálisnak hazudott irányt kötelező elfogadni.
A háborúra visszatérve Kovács Ákos elmondta, hogy sok hozzáértő ember szerint a háborús időszakot úgy lehet túlélni, hogy a kis közösségeket erősítik, és a felelősségteljesebb, önellátásra képesebb életmódban hisznek. Megjegyezte ugyanakkor, hogy szerinte küzdeni kell az ellen, hogy végleg megszűnjön a készpénzes fizetési lehetőség. Ez szerinte a szabadság drasztikus csökkenésével járna. Példaként említette, hogy a bankszámlát egy pillanat alatt lehet zárolni, lenullázni és
ilyen és hasonló szélsőséges lépésekre bizonyosan lehet számítani a globalistáktól, úgyhogy nem árt rájuk felkészülni.
Mindemellett büszke arra, hogy Magyarország ukránok százezreiről gondoskodik ebben a helyzetben, béke viszont szerinte akkor lesz, ha az amerikaiak úgy látják, hogy ez a húzás nem jött be és leállítják a hadiszállításokat. Kiemelte:
annyi biztos, hogy itt elképesztően aljas játszma folyik, elsősorban Európa ellen, ami aligha lehet az oroszok érdeke.
Kovács Ákos kitért arra is, hogy a gyermekei generációit aggódva figyeli:
Ha nem vigyázunk, hosszú évtizedek után ők lehetnek az első nemzedék, amelynek kevesebb szabadság jut, mint a szüleinek. Eddig minden új generáció fokozatosan egyre több lehetőséget kapott, de időközben megkezdődött a megfigyelésalapú világállam kiépítése, ami sok jóval nem kecsegtet. Annyi biztos, hogy nem szeretnék olyan korban megöregedni, amikor ezer évig igaznak tartott, tapasztalatokon nyugvó, alapvető tényeket kérdőjeleznek meg.
Hozzátette:
A se Istent, se embert nem ismerő globális liberalizmus minden újabb ötlete katasztrofális következményekkel jár: a társadalommérnökösdi, az erőszakos bevándoroltatás, a párhuzamos társadalmak létrehívása, a mezőgazdaság és az élelmiszerellátás tönkretétele az állítólagos „zöldpolitika” érvei mentén, az energia-útvonalak szétzilálása, a transzideológia nevében megcsonkított gyerekek egyértelműen jelzik, mi itt a valódi cél.
Sikereket arat az első kisfilm
A Magunk maradtunk című első kisfilmjéről szólva megjegyezte, hogy a közönség szereti a filmet, de amellett, hogy sikereket aratnak vele, a legjobban annak örül, hogy felelevenítettek egy nagyjából ötven évvel ezelőtti filmes szemléletet: Makk Károly, Huszárik Zoltán vagy Andrej Tarkovszkij hatása egyértelműen megjelenik a filmben.
Tulajdonképpen apám generációjának próbál emléket állítani ez a film, annak, ahogyan ők viszonyultak a tárgyakhoz, a rendszerhez, egymáshoz
– jegyezte meg.
Karácsony alkalmából Kovács Ákos békét kíván, mindenekelőtt a lelkünkben, aztán körülöttünk is.
Forrás: Mandiner; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS