Pesti Srácok

kovács Ákos

Ákos a PS-nek: Sosem érdekelt, hogy mit gondolnak a hitemről (videó!)

Jurák Kata Magyar ugar 2022 szeptember 24.
Exkluzív interjút adott a PestiSrácoknak Kovács Ákos előadóművész, amelyben őszintén beszélt világnézetéről. A hazai zenei élet ikonjaként emlegetett művészt annak apropóján kérdeztük, hogy egy évvel ezelőtt, az 52. Eucharisztikus Kongresszuson ingyenes koncertet adott, amely miatt a haladó-független sajtó természetesen azonnal támadásba lendült. De ő volt az a magyar zeneszerző is, akit új himnusz megírására kért fel Erdő Péter bíboros. Az interjúból kiderül, miként készült el ez a dal, valamint azt is megtudhatják, hogy az énekes miként vélekedik Istennel való kapcsolatáról. Szavai szerint "nagy szükségünk lesz a hitre, mert abban az időszakban, ami ránk vár, nagy feladat vár a keresztény közösségekre". Úgy fogalmazott: egymás számára reménnyé kell váljunk. Kérdésre válaszolva azt is kifejtette, mit gondol a jelenkor kihívásairól, miért gondolja elhibázottnak az eddigi zöldpolitikát és annak következményeit, de az is kiderül: néhány éve még konteónak tartotta, hogy világméretű válság következhet be. A jelenlegi energia- és élelmiszerválság, valamint a migráció témában is kíváncsiak voltunk arra, mit gondol az énekes, aki arról is beszélt stábunknak, hogy egy nemzetségként gondol a hívő közösségekre, hiszen "Istenre emeljük tekintetüket és rá bízzuk életünket".
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!