Fontos, hogy el lehessen kerülni a 2022-es hasonló beavatkozási kísérleteket – fogalmazott Lánczi Tamás a Magyar Nemzetnek adott interjúban. A Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője elmondta, hogy azok az erők, amelyek Magyarországgal szemben dolgoznak, nem fognak egy csapásra megszűnni. Szót ejtett arról is, hogy a hivatal feladata alapvetően a feltárás, a vizsgálat és kutatás. Felhívta a figyelmet, hogy a világban két eszmeáramlat van: az egyik, amit úgy ír le Soros György, hogy a nyílt társadalom, míg velük szemben állnak azok, akik jónak tartják a nemzetállami szuverenitást.
Megtiszteltetésnek éreztem és örömmel vállaltam el a feladatot. Húsz éve foglalkozom politikával, és azóta különböző aspektusokból ugyan, de mindig is a nemzeti szuverenitás kérdésével foglalkoztam, ezért természetes volt, hogy elfogadjam a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetésére vonatkozó felkérést.
– fogalmazott Lánczi Tamás. A Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője hangsúlyozta, azért fognak dolgozni, hogy Magyarország a nagy geopolitikai átalakulások közepette is megőrizhesse szuverenitását, és önállóan, saját maga dönthessen legnagyobb sorskérdéseiről.
Milyen feladatai lesznek a Hivatalnak?
A Szuverenitásvédelmi Hivatal alapvetően feltár, vizsgál és kutat. Feltérképezi, hogy hol sérül vagy hol sérülékeny a magyar szuverenitás. Ezeket a potenciális gócpontokat és veszélyforrásokat próbálja feltárni és rámutatni. Ehhez a munkához pedig igénybe veheti más állami szervek segítségét.
– emelte ki Lánczi Tamás. Elmondása szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal maga nem folytat nyomozást, mivel nem titkosszolgálat, rendőrség vagy ügyészség. Azonban együttműködhet az említett állami szervekkel, információkat kérhet tőlük, amelyeket elemezhet a hivatal, ezeket az elemzéseket pedig időről időre közre fogja adni. Ezenfelül javaslatokat fogalmazhat meg a döntéshozók számára, ha úgy látja, hogy jogszabályt kell alkotni a magyar szuverenitás megvédéséhez. Azonban hozzátette: nincsen szankcionálási jogköre a hivatalnak.
A legfontosabb eszközünk és fegyverünk a nyilvánosság. A magyar embereknek ugyanis joguk van ahhoz, hogy tisztán lássanak, hogy kik és hogyan próbálják meg befolyásolni a véleményüket. Teljesen jogos választói igény az, hogy kiderüljön, hogy a politikai aktorok vagy a politikai térben lévő szereplők mögött milyen finanszírozás áll, adott esetben kiknek az érdekei ügyében járnak el.
Mit tehet a Hivatal, ha tiltott kampányfinanszírozás jelenik meg a következő választáson is?
A 2022-es választások után kiderült, hogy egy beavatkozási kísérlet zajlott. Az azonban bizonyos, hogy még egyszer nem fordulhat elő ilyen kísérlet
– fogalmazott Lánczi Tamás. Véleménye szerint a szuverenitásvédelmi törvény megalkotását, valamint bizonyos jogszabályi szigorításokat is ez indukálta. Hozzátette, tökéletes védelem persze nem létezik, de hatalmas lépés a hivatal létrejötte és a jogszabályi módosítások, mint például a külföldi pénzek elfogadásának a tilalma, amelyet ha valaki megszeg, akkor az akár három év szabadságvesztéssel is büntethető. Lánczi Tamás hangsúlyozta:
mindez fontos, hogy el lehessen kerülni a 2022-es hasonló beavatkozási kísérleteket, ám azok az erők, amelyek Magyarországgal szemben dolgoznak, nem fognak egy csapásra megszűnni. Keresnek majd új lehetőségeket és beavatkozási módokat, úgyhogy nekünk is résen kell lennünk.
Forrás: Magyar Nemzet
Facebook
Twitter
YouTube
RSS