Pesti Srácok

Legális füvezéssel a füvezés visszaszorításáért! – Bősz Anett, az összefogás érdi jelöltje biztos nem feledkezett meg kedvenc témájáról, a drogliberalizációról

Legális füvezéssel a füvezés visszaszorításáért! – Bősz Anett, az összefogás érdi jelöltje biztos nem feledkezett meg kedvenc témájáról, a drogliberalizációról

Az ellenzéki összefogás programjáról vajmi kevés konkrétumot lehet tudni, hacsak azt nem, hogy mindent ugyanúgy csinálnának, mint a polgári kormány, csak jobban, és csak még több pénzt adnának az embereknek, ha cserébe kevesebbet fürödnek – de egy pillanatig se gondoljuk, hogy a drogliberalizációs lobbi nem kapott helyet a soraik között. Bár a marihuánafogyasztás legalizálásában élen járó, és ezzel az üzenettel a belpesti fiatalokat és a '68-as generáció értelmiségét maga köré édesgető egykori SZDSZ-es Liberálisok mintha véglegesen megszűntek volna létezni, egyik tagjuk, a DK-s rinocéroszbőrt magára öltő Bősz Anett viszont helyet kapott az ellenzéki jelöltlistán, az érdi választókerületben...

Bősz Anett még 2018-ban a Liberális Párt akkori ügyvivőjeként a 2018-as költségvetést illető kritikáiban arról beszélt, hogy javaslataik között szerepel a marihuána fogyasztásának legalizálása; mint mondta, azért, hogy az abból befolyó bevételt a szenvedélybetegségek visszaszorítására használhassák fel. Hogy tehát ennél is érthetőbb legyen: Bősz Anett azért legalizálna egy drogot – amely minden propagandaállítás ellenére függőséget okoz –, hogy aztán ebből a függőségből embereket lehessen kigyógyítani a befolyó összegből. Kreálnának tehát egy egészségügyi problémát, amelyet aztán önmagával akarnának gyógyítani.

Ilyen a liberális logika, amely – ha áprilisban a választók áldást adnak rá – kormányzati szintre emelkedhetne. Mert egy pillanatig se gondoljuk, hogy a Liberálisok elfeledkeztek volna a drogliberalizációról, nyilván nem véletlenül támogatják...

Vezetőkép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!