A CÖF–CÖKA keddi sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy munkacsoportot hoznak létre a külföldről finanszírozott szervezetek átvizsgálására, kiemelve az Átlátszó cégcsoportjának kapcsolatait a Soros Györgyhöz és a CIA-hoz köthető szervezetekhez. A civil szervezet a vizsgálat eredményeivel a szuverenitásvédelmi hivatalhoz kíván fordulni.
Enyhén szólva is gyanúsnak nevezhető, hogy különféle külföldi álcivil szervezetek olyan magyarországi “oknyomozó” portálokat támogatnak jelentős anyagi juttatásokkal, amelyek kiemelt célja a magyar jobboldali politikusok “levadászása”. Lomnici Zoltán, a CÖF–CÖKA szóvivője a szervezet mai sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy a külföldről finanszírozott civil szervezeteknek – beleértve a TASZ-t, a Magyar Helsinki Bizottságot, a Transparency Internationalt, valamint az Amnesty Internationalt is – a tevékenységét folyamatosan vizsgálni kell, ezért a CÖF–CÖKA egy munkacsoportot hoz létre, hogy minden információt az illetékes hatóságok, így a Szuverenitásvédelmi Hivatal rendelkezésre tudjanak bocsátani.
A CÖF–CÖKA egyetlen célja, hogy átlátható és transzparens viszonyokat teremtsen, és figyelembe véve a nyugat-európai országok gyakorlatát, kiszűrje annak a lehetőségét, hogy külföldről érkező forrásokkal megsértsék a magyar választási rendszert
– szögezte le ifj. Lomnici Zoltán, aki kitért arra is, hogy a szuverenitásvédelmi törvénycsomag egyértelművé teszi, hogy bizonyos esetben már bűncselekményt követ el az, aki külföldi forrásokat csatornáz be a magyar választási kampányokba. Leszögezte, hogy éppen ezért magyarként és civilként feladatuk, hogy akár preventív jelleggel, megóvják a honfitársaikat egy esetleges jogsértéstől.
Tordai Máté, a CÖF–CÖKA szakkoordinátora elmondta, hogy a szervezet adatigényléssel fordul az Átlátszó portálhoz, mivel felmerült, hogy az oldal külföldi érdekből folytathat olyan “oknyomozó” munkát, amely látszólag kizárólag abból áll, hogy levadásszák a jobboldali politikai szereplőket, üzletembereket.
Nyilatkozzanak arról, hogy folytattak-e külföldi forrásból oknyomozó munkát magyar szervezetekkel szemben
– rögzíttette. Továbbá arra is várják a választ, hogy 2023-ban mennyi forrás érkezett az Átlátszóhoz külföldi pénzből, és a tavalyi év végén mekkora összeget tartott devizában az Átlátszó.hu Közhasznú Nonprofit Kft. és az Átlátszónet Alapítvány. A CÖF–CÖKA arra is várja a választ, hogy az európai parlamenti és az önkormányzati választás napjáig érkezni fognak-e külföldi források.
Az információkat a válaszok beérkezése után azonnal kiértékeljük, tekintettel arra, hogy ezeknek a kérdéseknek a mielőbbi tisztázása hazánk szuverenitásának védelme szempontjából is kiemelten fontos
– tette hozzá Tordai Máté.
Nem vagyunk védtelenek
Mivel az utóbbi időben egyre több amerikai politikai szereplő tett arra utaló kijelentéseket, hogy nyíltan is bele szeretnének szólni a magyarországi politikai folyamatokba, és a fenti szervezetek közül több is – nyíltan, vagy csak érintőlegesen – részt vett az elmúlt évek színes forradalmaiban, portálunk kíváncsi volt arra, hogy a hazai baloldali sajtó támogatása mögött hasonló célok állhatnak-e. Kérdésünkre Lomnici Zoltán kifejtette: “nem volt véletlen, hogy a magyar miniszterelnök Donald Trump meghívására Washingtonba utazott”. Mint mondta, bár érzékelhető, hogy a két nagy párt egyike be akar szólni a magyar belpolitikába, azonban a republikánusok nem gyarmatként tekintenek hazánkra. Példaként az Action for Democracy tevékenységét vetette fel, ami még a hatályos amerikai törvények mellett sem jogszerű. Mint Lomnici elmondta, Donald Trump megválasztása esetén bízhatunk abban, hogy ezek a szervezetek komolyabb szabályozás alá essenek, és nem kell tartanunk egy magyarországi színes forradalomtól.
Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS