Pesti Srácok

Próbáltunk egy kórképet rajzolni a munkától (is) szorongó fiatalokról, de szomorú megfejtésekre jutottunk - Libz of TikTok Hungary

A generáció, amely a valóságtól szorong a legjobban. A fiatalok, akik a valóságban nem képesek érvényesülni, akik szerint az élet az, amit a telefon képernyőjén keresztül látsz, az életcél pedig az, hogy a telefon képernyőjére kerülj.

De mi lesz ezekkel a fiatalokkal, ha az idősebb generáció átadja nekik a kormányrudat? - vetettük fel a Libz of TikTok legújabb adásában, ahol Bálint Botonddal leszögeztük: nem sok reményünk van bennük. 

A szorongó fiatalok, aki csak a virtuális világban érzik jól magukat
A szorongó fiatalok, aki csak a virtuális világban érzik jól magukat / Fotó: Hayoung Jeon

A szorongó fiatalok, aki csak a virtuális világban érzik jól magukat 

A múltkori írásomat felidézve itt is leírom: a szorongást, mint érzést valójában a közösségi média okozza, az a kialakult szituáció, hogy ezek a fiatalok egyedül a közösségi médiában érzik magukat “biztonságban”, abban a közösségi médiában, ahol napi szinten hazudoznak nekik nem csak az Orbán-kormányról, hanem a világhelyzetről, a háborúkról, az egészségügyről, az életről. A valóságban “szorongó” fiatalok valójában a valóságtól szoronganak, ahol - bár lehetőségek tárháza várja őket ma Magyarországon - valódi tettekre és teljesítményre van szükség ahhoz, hogy ezekkel a lehetőségekkel élni tudjanak. A lehetőségeket a - mindig cserélődő - szellemi vezetőik (Azahriah, Krúby, Majka, Magyar Péter, Jólvanezígy Ádám) amúgy mindig ki is használták, csak ők most épp abból élnek jól, ha a rajongóik úgy érzik, hogy szar életük van a kormány miatt, így ezt a látszatot kell fenntartaniuk. Mégegyszer: azért, mert ők ebből élnek jól. További részletek a belinkelt cikkben...

 

SPOTIFY

APPLE

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!