A Magyar Tudományos Akadémiának (MTA) újra kell gondolnia küldetését, stratégiáját; a december másodikára összehívott rendkívüli közgyűlésen erről is szó esik majd – jelentette ki a testület elnöke, Lovász László a Népszavának adott interjúban, amely a szerdai számban jelent meg.
Lovász László az interjúban elmondta, hogy az MTA érzi a kutatóintézetek hiányát, és az új helyzetben jobban el kell majd mozdulnia abba az irányba, hogy az egész tudományosság képviselője legyen.
Korábban a testületet sokkal szorosabb kapcsolat fűzte saját kutatóintézeteihez, mint például az ipari kutatóhelyekhez, egyetemi tanszékekhez, mostantól viszont olyan stratégiát kell kialakítani, amellyel mindhárom oldalt ugyanúgy tudják segíteni. Az Akadémiának egy olyan közös fórummá kell válnia, ahol sikerülhet áthidalni az olyan választóvonalakat is, mint amilyenek például a fiatalabb és idősebb tudósgeneráció, a társadalomtudományok és természettudományok vagy éppen a határon túli magyarok, a vidéki magyarok, a budapesti magyarok között húzódnak
– sorolta az elnök. Lovász László hozzáfűzte, hogy az MTA-nak nagyon fontos nemzetközi kapcsolatai is vannak; képviselnie kell a magyar tudományt az európai és világszervezetekben.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Tamás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS