Hétfő este ismét a Momentum akaszkodott rá a kata átalakítását követő tüntetéshullámra. Úgy tűnik, hogy a baloldal épp hagyományt teremt a „hogyan szervezzen mindenki külön-külön tüntetéseket egy-egy napra” műfajban. Végül alig ötvenen vettek részt a Sándor-palota, azaz Novák Katalin köztársasági elnök hivatala elé szervezett újabb demonstráción. Mint emlékezetes: az államfő előzőleg – fenntartásokkal ugyan – , de aláírta a törvénymódosítást.
A Momentum előzetesen Facebookon hívta az embereket a Budai Várba este fél kilencre. Igyekeztek ugyanis hangulatot kelteni annak okán, hogy Novák Katalin köztársasági elnök aláírta a Kata adózás átalakításáról szóló törvényt. A helyszínre érve azonban a pártmunkások szembesültek azzal, hogy a Készenléti Rendőrség felkészült és idejében lezárta a Budai Vár érintett részeit, így a momentumos néphagyományoktól eltérően nem volt lehetőség füstbombákkal betörni sem a Karmelita kolostor, sem a Sándor-palota ablakait, bár a beszámolók szerint “a gyertek ki!” rigmus gyakran elhangzott.
Azt, hogy a rendőrség elállta a gigantikus tömeg útját, a párt krónikásai sértődötten vették tudomásul. Éktelen haragjuknak a Facebookon három ökölbe szorított kéz-piktorgrammal adtak nyomatékot. A tüntetésen a legnagyobb izgalmat az okozta, hogy az egyik közeli étteremben államtitkárokra, míg egy másik teraszán Palkovics László innovációs és technológiai miniszterre találtak. Utóbbit fel is kérdezte Gelencsér Ferenc, a Momentum elnöke, aki – meglepetésére – végül időpontot kapott egy megbeszélésre.
https://www.facebook.com/watch/?v=1207867389788532
Mint emlékezetes, Novák Katalin kora este aláírta a kata-adózás átalakításáról szóló törvényt, de Facebook-oldalán fenntartásokat is fűzött hozzá. Ezt írta az államfő:
Alaposan megvizsgáltam és megfontoltam az elfogadott törvényt, ahogy a hozzám érkezett észrevételeket is. Olyan okot, amely miatt az Alkotmánybírósághoz kellene fordulnom, nem találtam. A törvényhozói szándék, a változtatás célja aligha vitatható.
Érzékelem ugyanakkor a felháborodást. Azt, hogy sokak számára nehézséget jelent majd az új helyzethez való gyors alkalmazkodás. Megértem, hogy kérdéseik vannak. Helyesebb lett volna, ha a módosításokról érdemi egyeztetés után születik döntés. Gyors változtatás esetén is elvárható, hogy a Kormány megfelelően segítse az érintetteket.Megbeszélést folytattam a kormányfővel és a Kormány tagjaival, és ígéretet kaptam arra, hogy a részletszabályok kialakítása során megnyugtató válaszok születnek a jogosan felmerülő kérdésekre.Rendkívüli időket élünk. A háború nyomában járó gazdasági válság felforgatja hétköznapjainkat. Rajtunk kívül álló erők kiszámíthatatlanná teszik a jövőt. Magyarország biztonságát az államháztartás, a költségvetés stabilitása is megalapozza. Válsághelyzetben biztos kézre, hideg fejre és együttérző szívre van szükség. Helyes, ha ebben a helyzetben az államfő nem gördít akadályt az Országgyűlés döntésének érvényesülése elé.
Összefogás, kölcsönös felelősségvállalás és belátás – ez segít minket túl a nehezén. Csak így maradhatunk talpon.
Vezető kép: Népszava
Facebook
Twitter
YouTube
RSS