Pesti Srácok

Magyar György beismerte: a fia az egyik szerzője a Magyarországot szapuló uniós jelentésnek (Videóval!)

A Somogy megyei négyes számú választókerületben (Siófok és környéke) MSZP-Párbeszéd támogatással induló „független” képviselőjelölt, Magyar György egy szerdai, siófoki kampányrendezvényen beismerte: a fia valóban részt vett a hazánkat szapuló uniós országjelentés elkészítésében. Ám a sztárügyvéd szerint ebben az égvilágon semmi hírértékű sincs, az ő fia ugyanis nagyon felkészült szakjogász, és az a szerencsétlen, aki ezt az egészet egyáltalán szóba hozza. Magyar György a sajtótájékoztató utáni fórumon azt ígérte: a kormány képviselői hamarosan gyanúsítottak lesznek...

Magyar Györgyöt, az MSZP és a Párbeszéd „független” képviselőjelöltjét a szerdai fórum előtti sajtótájékoztatón arról kérdezték, szerencsésnek tartja-e, hogy a fia, Magyar Gábor (a volt kommunista belügyér-tömeggyilkos, Biszku Béla egykori védője) is részt vett az Európai Bizottság Magyarországot szapuló országjelentésének az elkészítésében. A Somogy TV felvétele szerint az ügyvéd erre visszatámadott, közölve: „Az a szerencsétlen, aki ezt összekapcsolja!” Majd így folytatta:

Tehát rögzítsük a tényt: Magyar György beismerte, hogy a fia is részt vett ennek az uniós jelentésnek az elkészítésében, amelyben egy az egyben a hazai ellenzék unalomig ismételt vádaskodásai, hazugságai köszönnek vissza. Valószínűleg ez az információ majd segít a Siófokon és környékén élőknek abban, hogy jó helyre tegyék az ikszet április 8-án...

PestiSracok facebook image
Magyar György és fia, Gábor; fotó: mixonline.hu

„Civilek” pénzelik a kampányát

Az összefogás kapcsán azt mondta: „Egy, csak egy maradhat, mint a Hegylakó című filmben”. Magyar György a jogállam szörnyű helyzetéről is értekezett:

Újságírói kérdésre, hogy miért beszél a jogállam haláláról, amikor Márki-Zay Péter épp a jogállam diadaláról beszélt hódmezővásárhelyi győzelmekor, Magyar György elővette a szokásos ballib mantrát, miszerint nem tisztességes a választójog, meg hogy nagyon lejt a pálya, rengeteg csapda van benne. Aztán következett egy mondat, aminek azóta sem jöttünk rá az értelmére:

Meg rendezni kell a pártfinanszírozást is – tette hozzá. Mindehhez pedig egy ügyvéd kell, ezért menne be ő a parlamentbe Siófok és környéke népének segedelmével, hogy ebben a csodálatos jogállami megújhodásban közreműködjön.

Tehát Magyar György végső soron azért akar bejutni a parlamentbe, hogy száz nap után visszatérjen az ügyvédi praxisához. Ez aztán a nagyszerű ajánlat a választóknak! Siófok és környékének népe hülye, ha nem él ezzel a soha vissza nem térő lehetőséggel! Végül azt is megkérdezték Magyar Györgytől, miből finanszírozza a kampányát. Erre azt mondta: „civilek” pénzéből...

Gyanúsítottak lesznek Orbánék

A sajtótájékoztató után Magyar György és Karácsony Gergely, az MSZP-Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje lakossági fórumot tartott Siófok népének. A konferanszié Gálvölgyi János volt, de fölszólalt Herényi Károly, Dávid Ibolya egykori táskahordozója is, aki bájolgott egy sort Magyar György barátja érdekében. Ezen a fórumon is eleresztette magát Magyar György, és arról beszélt (lásd az alábbi coub-ot), hogy a kormány reprezentánsai április 8. után gyanúsítottak lesznek. Ebből úgy tűnik, Magyar György nemcsak a jogállam „rendbetételében” kíván részt venni, hanem az elszámoltatásban, felelősségre vonásban is. Jobb, ha az illetékes kormánytagok előkészítik a bőröndjeiket!

https://coub.com/view/14kwyi

Alig kampányol Magyar jobbikos riválisa

Mint azt a PestiSrácok.hu néhány napja föltárta: a pártállamban karriert építő, a Jobbikot nemrég még lenácizó Magyar György ügyvéd kampányát segíti a siófoki Jobbik-közeli polgármester csapata, amely kivette a részét Márki-Zay Péter hódmezővásárhelyi hajrájából is. Az összefonódások tökéletesen igazolhatóak, ám a helyzet a Somogy megyei négyes választókörzetben különösen pikáns, ugyanis a jobbikosok (összeszövetkezve a helyi szocialistákkal) annak ellenére segítik az MSZP-DK-jelöltet, hogy lenne saját emberük is, Potocskáné Kőrösi Anita személyében. Utóbbiról korábban megírtuk: gyanús, hogy „kamujelöltről” van szó, aki majd a kellő pillanatban visszalép Magyar György javára, hiszen gyakorlatilag semmit nem tesz a győzelemért.

Forrás, vezető kép: Somogy TV

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!