Pesti Srácok

Spöttle szerint Magyarországra is átcsaphat az anarchista hullám (PS-videóinterjú!)

Szélsőségesen radikális szervezetek jelenhetnek meg Magyarországon, mégsem kell arra számítani, hogy megismétlődhetne Budapesten a hamburgi erőszakhullám - mondta a PestiSrácok.hu-nak Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő Tusnádfürdőn.

Georg Spöttle a PestiSrácok.hu-nak adott interjúban egyebek mellett azt hangsúlyozta, hogy azt már lehet látni, hogy szélsőséges radikális szervezeteknek élő kapcsolatuk van magyar civilekkel, így például Gulyás Mártonékkal, akik forró őszt ígértek Budapesten, így félő, hogy a hamburgi erőszakhullámot át akarják hozni hazánkba is. Emlékezetes: Hamburgban az Antifához köthető csoport tagjai röppentyűket lőttek ki rendőrségi helikopterekre, kirakatokat törtek be, autókat gyújtottak fel és súlyos sérüléseket okoztak a rendőröknek.

A migránsválsággal kapcsolatban a biztonságpolitikai szakértő portálunknak azt mondta, véleménye szerint az olasz törvényhozás most kapott észbe, így a magyarországi civil törvényhez hasonlóan az NGO-k átvilágítását tervezik, arra kíváncsiak, hogy azok miből finanszírozzák működésüket. Mint mondta: még mindig napi szinten taxiznak az NGO-hajók a migránsokkal a líbiai partoknál. Georg Spöttle úgy véli: jól látható, hogy most Spanyolország az új célpont, sok NGO megpróbálja oda szállítani a menekülteket, mivel az olasz kikötőket a kormány le akarja zárni. Kérdésre válaszolva Georg Spöttle hangsúlyozta: Olaszországban mégsem várható polgárháborús helyzet.

PestiSracok facebook image

A biztonságpolitikai szakértő hangsúlyozta a PS-nek adott interjúban: a magyarországi hatóságok nem fogják megengedni, hogy szélsőséges radikális csoportok érkezzen hazánkba, így vélhetően a budapestieknek nem kell arra készülniük, hogy a hamburgi, G20-as találkozóhoz hasonló erőszakhullám söpörhet végig a fővároson.

operatőr-vágó: Szerencsés D. Márton

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.