Pesti Srácok

Korrupciót dalol a Soros-hálózat - hazugságokkal és csúsztatásokkal kombinálta össze az azeri pénzeket és a "baltás gyilkos" kiadását a "független sajtó"

Korrupciót dalol a Soros-hálózat - hazugságokkal és csúsztatásokkal kombinálta össze az azeri pénzeket és a "baltás gyilkos" kiadását a "független sajtó"

Bombaként robbantotta a hírt az Átlátszó: az azeri rezsim politikusokat vesztegetett meg pénzzel és luxuscikkekkel Európában és szerte a világon. A portál szerint a pénz Azerbajdzsánból, illetve azeri kötődésű offshore cégektől érkezett, majd általában más offshore cégekhez vándorolt tovább. A gyanú szerint a milliárdos összegek később magas rangú hivatalnokokhoz és olyan európai politikusokhoz kerültek, "akik ezután lelkesen dicsérték az emberi jogokat rendszeresen megsértő rezsimet." A cikkekben érintettként megnevezett, 21 éve konzervgyártással és -exporttal foglalkozó Fit-Food Kft. pénteken közleményt adott ki, amelyben határozottan visszautasította a sajtóban megjelent vádakat. A hazai és nemzetközi kereskedelemben, illetve konzerviparban elismert és jó hírnévnek örvendő társaság jogi lépéseket fontolgat az OCCRP nemzetközi oknyomozó szervezet valótlan adatközlése ellen.

A Fit-Food Kft. portálunkhoz eljuttatott közleményében visszautasította azt a lapinformációt, mely szerint bármilyen üzleti kapcsolatban állt volna az állítólagos azerbajdzsáni pénzmosási ügyben megnevezett társaságokkal. A hazai és nemzetközi kereskedelemben, illetve konzerviparban elismert és jó hírnévnek örvendő társaság jogi lépéseket fontolgat az OCCRP nemzetközi oknyomozó szervezet valótlan adatközlése ellen.

Majdnem sikerült kideríteni az igazat, de inkább hazudtak egyet

A nemzetközi oknyomozó portálon elérhető adatbázissal ellentétben ugyanis a Fit-Food soha nem állt szerződéses viszonyban az azeri nemzetközi pénzmosási ügyben megnevezett társaságokkal, így a Hilux Services LP, vagy a Polux Management LP offshore cégekkel sem – tudatta portálunkkal a cég képviselője.

PestiSracok facebook image

Az 1996-ban alapított Fit-Food valamennyi volt szovjet tagállamba szállít, vagy szállított már magyar konzerveket, az elmúlt két évtized alatt mintegy 3000 kamionnyi árut exportált ezekbe az országokba. A hazai sajtóban megjelent valótlan információkkal ellentétben ugyanakkor a Fit-Food kizárólag bakui székhelyű megrendelőjén, az Imterialon keresztül teljesített megbízást Azerbajdzsánba. Az árut – 108 ezer dollár értékű kukoricakonzervet - a társaság szerződés szerint szállította le. A konzervszállítmány ellenértékét a társaság az Imterialnak számlázta. A Fit-Food javára beérkezett valamennyi Azerbajdzsánból érkező kifizetés mögött valós teljesítés állt, amelyet a nemzetközi szerződések, szállítólevelek és számlák is bizonyítanak.

- írják portálunkhoz eljuttatott közleményükben.

Soros itt, Soros ott...

Az OCCRP portált figyelmesen végigböngésző olvasónak azonban hamar feltűnhet, hogy az oknyomozó oldalt egészen véletlenül az Open Society Institute támogatja, ami Soros György legfontosabb alapítványa. Az amerikai tőzsdespekuláns évek óta próbálkozik megdönteni a magyar kormányba vetett bizalmat és különböző korrupciós ügyeket ráhúzni – eddig elkerülte a siker. A most napvilágot látott sztori pedig különösen erőltetett annak tudatában, hogy a Soros-szervezetek és az önmagukat függetlennek nevező médiumok közti összefonódásokról szinte minden leplet lerántott a hazai jobboldali média.

Az OCCRP természetesen rendelkezik magyar aloldallal is, ami nyilván szintén a véletlennek köszönhetően az Átlátszó blogfelülete

Az persze már nem újdonság, hogy az olyannyira függetlennek kikiáltott portál hazai partnerei éppen azok a szervezetek, amelyeket szintén Soros, illetve a Nyílt Társadalom Alapítvány pénzel. Ugye nem meglepő, hogy a rendkívül fantáziadúsan összerakott, csak éppen valódi, Magyarországot érintő korrupciós ügyletet nélkülöző iromány pont a következő felületeken futott végig, illetve – tippünk szerint – várható az utánközlése, a téma felkapása: az Asimov Alapítvány, a Gulyás Márton -féle Krétakör Alapítvány, a Patyicivil, de itt van a Tilos Rádió, a Klubrádió, vagy éppen a Védegylet, A Vastagbőr blog, Transparency International Magyarország, K-Monitor Közhasznú Egyesület, Political Capital, Társaság a Szabadságjogokért, Levegő Munkacsoport, Civil Rádió, Magyar Helsinki Bizottság . Hiába, összenő, ami összetartozik...

Érdemes egy pillantást vetni a nemzetközi partnereik felsorolására is, csak hogy olvasóink is lássák, mi az, amit az ellenzék mind közönségesen délibábnak tart, ellenséggyártásnak nevez: 100Reporters.com, Global Voices Advocacy, Legal Leaks, Organized Crime and Corruption Reporting Project, International Consortium of Investigative Journalists, Global Investigative Journalism Network, Riseproject, Dossier, Front Line Defenders, Human Rights First, Restarting the Future, Index on Censorship

Fotó:lokal.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A külkeres fia is jól keres: Geszti Péter, a kádergyerek, avagy a KISZ KB VIT-vágtájától a Nemzeti Vágtáig

A Hálózat 2020 április 12.
Milliárdokat költött a Postabank a kilencvenes években arra az agresszív, kikerülhetetlen reklámkampányra, amely mögött az Akció nevű vállalat és Geszti Péter állt. Ők is tevékeny részesei voltak annak, hogy a bank zavartalanul menetelhetett a bukás felé – állami tízmilliárdokkal kisegítve. Noha Gesztit a sajtó következetesen valamiféle self made man-ként építette fel, ez hazugság. Apja, a neves rádiós-tévés szerkesztő vitte be a tévébe, anyja pedig a Chemolimpex, majd a Taurus cégek külkereskedője volt, később fia után ő is a Danubius Rádióhoz került. Geszti tévés apja a halála előtt már a szovjet KGB és a magyar állambiztonság alá tartozó IPV vállalat főosztályvezetője volt, így elmondható, hogy mindkét felmenője hírszerző-gyanús, de legalábbis hálózati állásokban dolgozott. Geszti zenészként barátjával, Berkes Gáborral futott be, aki hozzá hasonló kádergyerek. Utóbbi Berkes Péter őrnagy-író fiaként szintén kivételezett helyzetben volt, apja eleinte propaganda-regényeket és cikkeket írt, majd ifjúsági író lett belőle, hasonlóan a katpolos Berkesi Andráshoz. Berkes Gábor is szerethette a Néphadsereget, mert első együttesét Lobogónak hívták, amelyet a katonaság lapjában mutattak be. Utána kezdett az Első emeletbe, amelynek szövegírója Geszti lett. Geszti a rendszerváltás idején lépett be az Akcióba, amelyet a KISZ-hez közeli rádiósok alapítottak, és amelynek első nagy haditette a KISZ KB által támogatott VIT-vágta levezénylése volt. Folytatjuk a Postabank történetét.

Basszgitáron a postabankos Princz, a zongoránál Presser – Amikor nem nekünk, hanem neki írták a dalt

A Hálózat 2020 április 4.
Emlékeznek arra a jelenetre, amikor Johnny Fontane megjelenik Don Corleone lányának esküvőjén, és elénekel pár dalt a Keresztapában? Persze segítséget is kért az amúgy Frank Sinatráról mintázott figura. Ha volt merszünk a Postabank néhai királyát, Princz Gábor bankvezért keresztapának nevezni az előző cikkünkben, akkor miért ne mondanánk ki, hogy az ő udvari zenésze Presser Gábor volt? Presser nem csupán slágert írt Princz Postabankjának (ez volt az egész ország által ismert Ezt egy életen át kell játszani), de Princz másik bizalmi embere, Kende Péter szerint még külön zenekaruk is volt, amellyel a Postabank bulikon játszottak. A vezér basszusgitározott, Presser pedig zongorázott. A zseniális zenész amúgy bekerült abba a postabankos tanácsba is, amelybe Mester Ákos, Forró Tamás és a már említett Kende is tartozott. Erős névsor. Ők ügyeltek az elvileg konzervatív Magyar Nemzetre a kilencvenes évek közepén... Szürreális az egész, mégis igaz. A KISZ-ből érkezett, moszkovita Princz Gábornak szüksége volt az arculatfestésre. Kultúremberként tetszelgett, és ehhez megkapta a segítséget az általa támogatott, zömmel liberális értelmiségtől. A milliárdok közben eltűntek, de a zene szólt. Folytatjuk a Postabank történetét.