Pesti Srácok

A fideszes politikusra külön kamerát állítottak a zuglói testületi ülésen - Borbély Ádám minden rezdülését öt órán keresztül vették filmre

A fideszes politikusra külön kamerát állítottak a zuglói testületi ülésen - Borbély Ádám minden rezdülését öt órán keresztül vették filmre

A Fidesz zuglói választókerületi elnöke, Borbély Ádám valószínűleg nem kicsit verte ki a biztosítékot balliberális berkekben, a hétfői testületi ülésen ugyanis közel öt órán keresztül volt az arcába tolva egy kamera. A szocialisták helyi aduásza, Horváth Csaba polgármester embere gyakorlatilag csak és kizárólag a kormánypárti politikust vette filmre. Borbély Ádám a PS-nek ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: "döbbenetes, hogy a XXI. századi demokráciában egy megválasztott országgyűlési képviselő (Tóth Csaba, MSZP) milyen módon próbál nyomást gyakorolni az ellenzéki képviselőkre, és az is meglepő, miként űz gúnyt mindezzel az önkormányzatiságból - és épít ellentmondást nem tűrő baloldali klientúrát egész Zuglóból."

Közel öt órán keresztül vette Borbély Ádám (Fidesz) minden rezdülését egy arcára állított kamera a zuglói testületi ülésen. A dolog pikantériája az, hogy gyakorlatilag csak őt kísérte kiemelt figyelemmel a helyi balliberális gittegylet néhány tagja, más testületi tagok nem részesültek ekkora érdeklődésben. A kormánypárti politikus szerint mindez annak köszönhető, hogy a szombaton megjelent Mandineres interjúban igencsak górcső alá vette a zuglói vezetést és elmondta a véleményét arról, mi folyik a kerületben. Portálunk megkeresésére Borbély úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

Borbély Ádám azt is hozzátette:

A fideszes politikus szombaton a Mandinernek adott interjúban egyébként arról beszélt, hogy a zuglói közélet azóta nem egyszerű ügy, amióta a helyi ellenzék vezére betette oda a lábát. Gyakorlatilag gyanús pénzmozgások, eltűnt képviselő, büntetett előéletű alakok kísérik az útjukat. Úgy fogalmazott:

Borbély Ádám azonban azt is hangsúlyozta: ha van a közéleti szerepvállalásnak értelme, akkor az éppen az, hogy ilyenkor álljunk ki az igazunk mellett. Szavai szerint

Forrás: PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.