Pesti Srácok

Gulyás: nincs helye a gyerekek előtt homoszexuális propagandának

Gulyás: nincs helye a gyerekek előtt homoszexuális propagandának

Ha csütörtök, akkor Kormányinfó, amiről ismételten élő tudósításban jelentkezik a PestiSrácok.hu. Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő beszélt a kormány legújabb járványellenes intézkedéseiről, az orvosok béremeléséről és arról, hogy a szerdai ülésén több kérdésben döntött a kormány. A 2022 végéig zajló építkezéseknél újra 5 százalék lesz a lakásépítések áfája: ez Novák Katalin családügyi miniszter előterjesztésében szerepelt.

Gulyás Gergely a szokásos heti sajtótájékoztatóját azzal kezdte, hogy a vírus második hulláma felfutó ágban van, Magyarország a második hullám is a jobban védekező országok közé tartozik. Állítása szerint Nyugat-Európa számos gazdag országa kevésbé sikeresen védekezik, mint a közép-európai országok. Egymillió főre 90 elhunyt van Magyarországon, ami megfelel a közép-európai átlagnak és jobb, mint a nyugat-európai.

A tárcavezető mindenkit arra kért, hogy a kormány által bevezetett vírusellenes szabályokat tartsa be. Azt mondta, hogy az egészségügynek a védekezéshez szükséges eszközei a rendelkezésre állnak. Úgy fogalmazott, hogy jelenleg az orvosokon és az ápolókon van a legnagyobb teher, ezért volt szükség a béremelésre.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott az orvosszakmai béremelésekről a miniszter. Gulyás Gergely szerint a döntéssel kapcsolatban sikerült a politikai konszenzus kialakítása. Úgy fogalmazott: bízik abban, hogy a béremelés révén több orvos jön majd vissza külföldről. Állítása szerint 125 százalékos béremelés lesz átlagosan az orvosoknál január 1-től. A miniszter kijelentette, hogy vannak még vitás kérdések, amiket majd még rendezni kell; egy, a jövőben elfogadott kormányrendelet jelent majd világos határokat. Bejelentette, hogy a háziorvosoknál is új szabályokat léptetnek majd életbe, amiket minden esetben az orvosi kamarával közösen alakítanak ki.

– fogalmazott a miniszter, majd azzal folytatta: azt szeretnék megszüntetni, hogy valaki három helyen rendeljen, miközben nyolc órás munkája van.

Gulyás Gergely kijelentette: több, mint 1,4 millió álláshely megvédéséhez járult hozzá a kormány, ennek révén több, mint 4,5 millióan dolgoznak.

– közölte. A nemzeti konzultációról szólva a Miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta, hogy a válaszadók 83 százaléka a maszkviselést tartotta a legfontosabb védelmi intézkedésnek; a kijárási korlátozás támogatottsága csupán 59 százalék volt. Ezek után Gulyás Gergely köszönetet mondott a konzultációs ívek kitöltőinek. Újságírói kérdésre azt mondta a miniszter, Soros György próbaperes javaslata az európai jogban egyelőre értelmezhetetlen javaslat.

Egy másik újságírói kérdésre azt mondta a miniszter arról, hogy Karácsony Gergely még mindig támogatja az antiszemita botrányba keveredett Bíró Lászlót, hogy az európai kultúrkörön belül elfogadhatatlan kijelentéseket tett a szerencsi jobbikos jelölt, így a Budapestet Judapestnek nevező kijelentés egyértelműen nem tartozik az elfogadható körbe.

– fogalmazott. A szerencsi körzetben vasárnap tartandó időközi választásról a miniszter úgy fogalmazott, hogy jó esélyeket lát arra, hogy a tragikus motorbalesetben meghalt Koncz Ferenc hagyatékát a legméltóbban a lánya tudná továbbvinni.

– buzdított szavazásra a tárcavezető.

A PestiSrácok.hu kérdésére Gulyás Gergely elmondta, hogy a XIV. és a XV. kerület határán található Csömöri úti felüljáró, amelynek felújítása további egy évig fog csúszni, a BKK kezelésében van, az ő felelősségük a helyzet, így érthetetlen, miért a kormány felé mutogat a két baloldali kerület, valamint Karácsony Gergely. Úgy fogalmazott, hogy Budapestnek közel 200 milliárd forintja volt akkor, amikor Tarlós István egy éve átadta a vezetést Karácsony Gergelynek. Másik kérdésünkre, miszerint mit gondol arról, hogy már három budai kerületben is érzékenyítő tréninget indítanak óvodásoknak és elérhető lesz náluk a Meseország mindenkié című botrányos mesekönyv, azt mondta a miniszter, hogy nincs helye a gyerekek előtt homoszexuális propagandának.

– fogalmazott a miniszter.

Kiemelt kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.