Pesti Srácok

Valaki szólna Gyurcsánynak, hogy a Pál utcai fiúk elveszítették a grundot?

Valaki szólna Gyurcsánynak, hogy a Pál utcai fiúk elveszítették a grundot?

„Folytatódik az einstand. Ez a német szó többségüknek a Pál utcai fiúkból ismert. Rablást jelent. Talán emlékeznek, hogy a könyv elején a Pásztor testvérek a Nemzeti Múzeum kertjében elrabolják Nemecsek játékgolyóit” – kezdi Facebook-bejegyzését Gyurcsány Ferenc, aki szerint a valóságban Orbán Viktorék lettek a Pásztor testvérek, akik „eddig arra használták a felhatalmazási törvényt, hogy megnyomorítsák az önkormányzatokat, hogy szétlopják az országot, hogy raboljanak”. Valaki szólhatna Dobrevné Gyurcsány Ferencnek, hogy az általa említett irodalmi műben a grundot végül elveszítették...

Azért annak mégiscsak van némi diszkrét bája, hogy Gyurcsány Ferenc einstandot emleget, miközben ő maga is egy olyan villában él, amit egy zsidó családtól vettek el. Mint ismert, a Dobrev–Gyurcsány házaspár abban a szemlőhegyi ingatlanban lakik, amelyet Sebestyén Aladár, a Weiss Manfréd Művek egyik igazgatója építtetett 1936-ban. Az ingatlant először a nyilasok vették nyilvántartásba, majd az ötvenes években „államosítás” címszó alatt gyakorlatilag kisajátították, 1944-ben a Sebestyén családot kipenderítették az általuk épített villából. Így történhetett meg, hogy az Apró-klán az '56-os ítéleteiről elhíresült vérbíróval, Jahner-Bakos Mihállyal és családjával közösen éldegélhetett az ingatlanban; hátsó telekszomszédjuk egyébként Kádár János volt. Dobrev Klára, Apró Antal unokája a 159 m2-es „szociális bérlakást” 23 éves korában, egyedülállóként vásárolta meg 1995-ben a kerületi önkormányzattól, kevesebb mint 9 millió forintért. Valamiért nem sikerült felajánlania az örökösöknek, hogy visszaadja az ingatlant. Mindezek ismeretében különösen pikáns, hogy említett Gy. Ferenc nagykorú „Add tovább, hogy nincs tovább!” címmel tett közzé bejegyzésében úgy fogalmaz:

– nehezményezi a pártelnök. Majd azt hangsúlyozza: az ilyen történetekben „végül mindig a Pál utcai fiúk győznek”. Gyurcsánynak minden bizonnyal elkerülte a figyelmét, hogy az általa említett regényben a grund helyére – amiért a fiúk harcoltak – végül egy négyemeletes házat építettek, tehát elveszítették azt.

PestiSracok facebook image

Forrás: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!