Pesti Srácok

Menczer Tamás: a gyurcsányi időszaknak és a baloldali kormányzatnak nem volt teljesítménye, vagy ha mégis, az államcsődöt hozott

"A Gyurcsány-kormány „teljesítményét” hasonlítsuk össze az Orbán-kormány teljesítményével? Na, ne!" - ezzel a megjegyzéssel posztolta ki a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) kétoldalú kapcsolatok fejlesztéséért felelős államtitkára azt a parlamenti felszólalásáról készült videót, melyben a Demokratikus Koalíció képviselőjét szembesítette azzal, miért is nem lehet összehasonlítani a baloldali kormányzást a jelenlegivel. Szavai szerint Gyurcsányéknak nem sikerült teljesítményt produkálnia, vagy ha mégis, "az annyira tragikus volt, hogy államcsődöt hozott, nyugdíj-elvételt, fizetés-elvételt és óriási munkanélküliséget"- fogalmazott Menczer Tamás.

A parlamenti "adok-kapok", vagyis az ellenzéki felszólalásokra adott csattanós kormánypárti válaszok többségében leginkább arra emlékeztetik a szivárványkoalíció tagjait, bármennyire is szeretnék hinni, mégsem alkalmasak Magyarország vezetésére - ezt a Gyurcsány-éra alatt sikeresen bebizonyították. S bár úgy tűnik, az ellenzékiek igencsak hamar elfelejtették, hogy gyakorlatilag a csőd szélére kormányozták az országot, elherdálták a nemzeti vagyont és kiárusítottak szinte mindent, miközben megalázó munkabérért dolgoztatták az embereket és eladósították a családokat - a magyar választópolgárok nem törölték ki emlékezetükből a Gyurcsány-korszakot. Hétfőn Menczer Tamás államtitkár tett közzé egy felejthetetlennek tűnő reakció-videót közösségi oldalán, amiben brilliáns módon foglalja össze az akkori és a jelenlegi kormányzat közötti lényegi különbséget.

Majd azzal folytatja:

PestiSracok facebook image

Végül azzal zárja a gondolatmenetet, hogy "mindig nagyon érdekes, amikor a baloldal aggódik a munkahelyek létrehozása és megőrzésével kapcsolatban, hiszen náluk a munkanélküliség az égben volt."

Íme a videó:

Forrás: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!